Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi baj van velem? Rosszul...

Mi baj van velem? Rosszul hordom a maszkot?

Figyelt kérdés

Eddig mindenkitől azt hallottam kivétel nélkül, hogy nem szeret, vagy nem is hord maszkot, mert nem kap benne levegőt. Én már tavasz óta több rétegű (asszem 5) FFP2-es maszkot hordok, ami érzetre nehezebben engedi át a levegőt az eldobhatósnál, és még ebben sem éreztem hogy ne kapnék benne levegőt. Pedig eleinte még futni is abban mentem, aztán leszoktam róla mert egy rendes futástól szétmállik telesen a belseje.

Ezek szerint valamit rosszul csinálok, mivel rám más hatással van a viselése. Úgy szoktam felvenni, hogy rendesen felhúzom a arcomra, feltolom majdnem a szememig, ott összenyomom az orr résznél azt a fém tartó izét, majd egy fél centit lejjebb tolom és akkor jól zár. Az alja meg rendesen beér az állam alá. Nem így kellene hordani? Ha nem, akkor hogyan? Ha meg igen akkor én miért nem lélegzek benne nehezebben, mint ahogy a többiek?



2020. okt. 24. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Megfulladni nyilván nem fogsz benne, vagy legalábbis elég sokáig kellene hozzá hordanod, de az oxigén folyamatosan fogy a maszk alatt. Ezért mondják neked, hogy nem kapnak benne levegőt.
2020. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy az ember "nem kap benne levegőt", nem kell ennyire szó szerint venni. De nyilván érződik a különbség, amikor leveszed, az különösen jól esik + nekem sokkal gyakrabban fáj a fejem, mint régebben, és mindig olyan napokon, amikor sokat kell hordanom.

Ha téged nem zavar, örülj!

2020. okt. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
Az állad is kilélegez? A szájat és az orrot kell takarnia, nem az állat meg az orrnyrget.
2020. okt. 25. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Itt a D-vitaminban hisznek a vírus ellen. https://www.youtube.com/watch?v=mh9nPGKV0ts
2020. okt. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

Akik nem kapnak a maszkban levegőt, azok szerint nem is véd, simán átmegy rajta a vírus. Mondjuk az nem érdekes, hogy az O2 molekula lényegesen kisebb, mint a vírus, aminek eleve van valami nagyobb hordozója, pl vízcsepp... de nyugi, jól hordod. Én is hordom, sosem éreztem még, hogy megfulladnék alatta.

Ellenben hiába hordom, a sok fent említett még mindig nem érti, hogy ez nem engem véd, hanem tőlem... így sikerült valami eszetlen maszk-ellenestől mégis benyalnom, mert tele velük a város.

2020. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Én is kapok benne levegőt, boltban egész műszakokat toltunk benne végig a többiekkel, és semmi bajom nem volt tőle.

Azokat meg nem értem, akik azért nem hordják mert nem kapnak benne levegőt meg nem félnek a vírustól, mert erős a szervezetük stb.... Kérdezem én, ha egy maszkban megakarnak fulladni , akkor hogyan akarják túlélni ezt a vírust, ha ilyen gyenge a tüdejük?

Az orvosok sem fulladnak meg benne, mikor egész nap műtenek.

Ettől függetlenül mindenkinek jó egészséget kívánok, még a konteós "nincsisvírus"-oknak is.

2020. okt. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%

Az orvosok steril műtőben hordják a maszkot és gyakran cserélik, hogyha bepárásodik. A vírusok ellen nem véd, de a vírusok szervezeten kívül nem tudnak szaporodni. A vírusok csak baktériumok segítségével tudnak szaporodni szervezeten kívül. De az hogy az idős emberek, szív, tüdőbetegek egész nap hordják az nagyon veszélyes. Az Isten nem maszkhordásra teremtette az élőlényeket. Isten mindenkinek adott immunrendszert, ami alkalmazkodik a környezetei feltételekhez.

A maszkon baktériumok, gombák szaporodnak el, ami a gyenge immunrendszerre veszélyes, tüdőgyulladást okozhat. Növelve a COVID-os statisztikát.

2020. okt. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Barbell Deadlift ***** válasza:
58%

Utolso, akkora hulyesegeket irsz, hogy reped a plafon.

Egy tucat embert ismerek, akik evek ota maszkban dolgoznak (laboros es epitoipari munkak), soha semmi bajuk nem volt eddig, pedig orakon at viselik, hidd el, hogy 20 perc buszozas miatt sem lesz semmi bajod.

A virus ellen lehet, hogy nem ved a maszk, de mas ember nyalkopetetol viszont igen, tehat csokken a fertozes kockazata, es pont ez a lenyeg (a tavolsagtartas es a higienia mellett).

Senki sem mondja az idos, szivbeteg embereknek, hogy egesz nap hordjak a maszkot, ezt a baromsagot hol hallottad?

Az immunrendszerunk nem alkalmazkodik am minden kornyezeti valtozashoz, foleg nem az uj koronavirushoz.

2020. okt. 26. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
Miért ne alkalmazkodna az immunrendszer. Egyedül az AIDS-hez nem tud alkalmazkodni, mert a vírus pont az immunrendszert támadja. A védőoltás is az immunrendszer védekezőképességére hajaz. Ha nem alkalmazkodna az immunrendszer, akkor a védőoltás se segítene. Ahogy az AIDS-nél sem segít.
2020. okt. 26. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az FFP maszk is "eldobhatós", mivel ha egyet órákig hordasz természetesen úgy úgy semmi értelme, mint a sebészi másoknak, amit te eldobhatósnak hívsz.

De amúgy miért kell maszkban futni?

A leírásod alapján jól hordod, és nyilván megy rajta keresztül a levegő, csak kevésbé " kényelmes", mint a sebészi maszk.

2020. okt. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!