Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy covidos beteggel milyen...

Egy covidos beteggel milyen esetben sietnek ennyire a mentősök?

Figyelt kérdés

Ma piros lámpánál várakozva a szembe lévő sávban érkezett egy szirénázó mentő piszok nagy sebességgel. Furcsa módon már távolról feltűnt, hogy eléggé bevállalósan szlalomozgat, majd mikor közelebb ért, akkor láttam, hogy a sofőr bevolt öltözve teljesen fehér vírusvédelmi öltözetbe, az arcából se látszott szinte semmi.


Sietett nagyon, szerintem 80-90-el átgázolt a jelzőlámpa alatt, csakúgy verte a port felfele.

Ha ennyire sietnek egy covidos beteggel akkor az azt jelzi, hogy nagyon rossz állapotban van vagy minden covidossal aki kórházi ellátásra szorul alapból így sietnek?

Csak kíváncsiságból kérdezem :) Azért is találtam furcsának mert tudtommal a koronavírusra nincs gyógymód, így nagyon ellátni se tudják odabent ami indokolná a sietséget.



2020. okt. 28. 01:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetett szívrohama is, azon kívül, hogy Covid gyanús, vagy beteg, de ha leállt a légzése is indokolhatja a sietséget.
2020. okt. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy akár egy balesetes is lehetett, aki éppen élet-halál közt lebegett.

Korántsem biztos, hogy covidos volt az illető.

2020. okt. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy covidos volt. Kár itt felsorolni, sok oka lehetett ennek. Covidos esetben sem biztos, hogy súlyos az állapota, viszont számít az időfaktor is, minél kevesebbet vannak vele összezárva, annál jobban lecsökkenthető a fertőzés továbbterjedése a mentősökre.
2020. okt. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Gondolom mindenkihez ilyen felszerelésbe kell menni, de hogy vírusos az nem biztos, viszont:

"Azért is találtam furcsának mert tudtommal a koronavírusra nincs gyógymód, így nagyon ellátni se tudják odabent ami indokolná a sietséget."

Azért ez így ebben a formába nem igaz, többféle gyógyszer aminek időbeli használatával jelentősen növelhető a túlélési esély, pl: a vérrögképződés gátlókkal.

[link]


De sajnos egy beteg állapota hirtelen változhat, ez is ok lehet a sietségre.

2020. okt. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Általában nem szoktak lenni beöltözve a mentők, csak szájmaszk szokott a jellemző lenni, néha még az se.


Ilyen öltözéket rég láttam mentőn, de akkor lehet, hogy éppen ők voltak a szabad egység és tényleg balesetből jöttek.

2020. okt. 28. 10:58
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező, körülbelül már ez év február-március óta ilyen "szerkóban" vannak a mentősök.
2020. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 Akkor minden hívásnál öltözködnek?

Tegnap 2 roham kocsit is láttam, egyik sem volt beöltözve, de még csak szájmaszk se volt rajtuk.

2020. okt. 28. 14:22
 8/8 anonim válasza:

Csak hogy tisztázzuk:

1. "Ha ennyire sietnek egy covidos beteggel akkor az azt jelzi, hogy nagyon rossz állapotban van vagy minden covidossal aki kórházi ellátásra szorul alapból így sietnek?"


Csak azzal sietünk, akinek rövid időn belül orvosi ellátásra van szüksége, hogy életveszély, illetve maradandó egészségkárosodás ne következzen be, ezek a magas időfaktorú megbetegedések (mint pl időn belüli stroke, szívinfarktus stb).


2. "Gondolom mindenkihez ilyen felszerelésbe kell menni"


Ugye akik az irányításon telefont felveszik, (ha a 104-es vagy a 112-es segélyhívót tárcsázzák) a Covid-19 tünetekre is rákérdeznek, így amikor indítják a mentőegységet, akkor tudatják velük, hogy be kell-e öltözni vagy sem. Ugyanígy ha a helyszínen koronavírus fertőzés gyanúja merül fel, az egység be tud öltözni. Egyébként pedig minden beteghez arcmaszkban és gumikesztyűben, védőszemüveggel vonulnak ki.


Remélem így tiszta!

2020. nov. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!