Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tüszös mandulagyulladásom...

Tüszös mandulagyulladásom van, mindenkepp kell antibiotikum , vagy vénynélküli gyógyszerekkel kezelhető?

Figyelt kérdés
Nem ez az első, regebben nagyon sok mandulagyulladasom volt koztuk tuszos is. Viszont a mostani helyzetbe nem szivesen mennek orvoshoz stb. Ki lehet itthon biztonsagosan (szovodmenyek nelkul) kezelni , vagy pedig elengedhetetlen az antibiotikum? Kedden kezdodott , ma jottek elo a tuszok.
2020. okt. 29. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Előbb-utóbb kigyógyulnál belőle antibiotikum nélkül is, de lehetnek súlyos szövődményei. Nyilván nem biztos, hogy kialakul, de kérdés, megéri-e a kockázat. Gyógyszer nélkül amúgy valószínűleg jobban is megvisel és tovább tart.


Én a helyedben felhívnám a háziorvost, hátha tud e-receptre antibiotikumot felírni, vagy megmondja, mikor menj be, pl rendelési idő legelején/végén.

2020. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom, valoszinu akkor holnap reggel be telefonalok. Bizom benne hogy nem kell be mennem.
2020. okt. 29. 20:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kell antibiotikum, mert akár tályog is kialakulhat, amely életveszélyes és azonnali orvosi beavatkozást igényel.
2020. okt. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, picit utana jártam a témának és igazad van. Holnap reggel ez lesz az első dolgom.
2020. okt. 29. 21:44
 5/7 A kérdező kommentje:
Azota van fejlemeny. Tegnapi nap delutan volt egy kis hoemelkedesem az lement, es azota semmi laz. Neztem a mandulam sokkal szebbnek tunik mint tegnap volt. Ha nagy gond lenne szerintem magas lazam es nagyon fajna a mandulam.
2020. okt. 30. 08:41
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Figyelj. Antibiotikumot telefonon is felírhat. Elég felhívnod. Megmondanod mi van. De én a helyedbe fül orr gégészt keresnék fel, mert a -rosszul kezelt tüszős mandulagyulladás következménye, hogy krónikus mandulagyulladás alakul ki. Detriusos lesz. Stb. Aztán műtét kell és ki kell szedni. Nekem is ez volt. Szóval nem mindegy a kezelés.
2020. okt. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Felhívtam a háziorvost, azt mondta hogy egyenlőre nem kell antibiotikum ha rosszabbodna a helyzet vagy lázam lesz akkor menjek viszsa
2020. okt. 30. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!