Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha lázam van és köhögök, kb...

Ha lázam van és köhögök, kb menni idő amíg kijönnek tesztelni? Mennyi idő után van meg az eredmény?

Figyelt kérdés
Mikor kezdhetek újra dolgozni? Ahhoz is kell külön teszt?

2020. nov. 3. 07:22
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Első körben majd a háziorvos eldönti, hogy indokolt-e a teszt.

A többin rá érsz utána agyalni.

2020. nov. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

#1, valószínűleg ezen már túl van.

Kérdező: nem kizárt, hogy a karantén hamarabb fog lejárni, minthogy kiérjenek a tesztelők. Legutóbb nekem az történt, bár akkor nem volt tünetem, csak magas kockázatú kontaktom, és a munkahelyem rendelte el, nem a háziorvosom.

Most hőemelkedés miatt viszont az orvos küldte rám, meglátjuk, ideérnek-e. (Abszolút indokolatlan, az állkapcsom és a torkom gyulladt be egyébként, de teljesen be vannak parázva.)

Egyébként hivatalosan vagy 10 nap, ha már nincs tüneted ennyi idő után, vagy 2 negatív teszt. Hacsak nem hozod a tipikus tüneteket, mint szaglás, ízlés elvesztése, akkor az előbbi hamarabb megtörténik szerintem. Én se fogok hamarabb szabadulni, hiába leszek jobban az antibiotikumtól a hét második felében, ami kizárttá teszi a covidot...

2020. nov. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Nézz utána, hogy mi a munkahelyed álláspontja a COVID-ra vonatkozóan. Valahol elég, ha 10-14 napig önkéntes házi karanténba vonulsz és ha letelt, utána automatán gyógyultnak minősít a rendszer, valahol 2 negatív tesztet kérnek (kollégám már 4 hete karanténban, 3 pozitív teszt után..).


Háziorvos megrendelése után kb. 4-5 napra kell bemenned egy tesztelő központba, ha nem vagy lázas, ha lázas vagy akkor megy csak ki a mentő. Ha nehézlégzésed is van és lázas is vagy, sanszos, hogy bevisznek egy kórházba. A tesztelés átfutási ideje is rémálom, 6 nap... Mindez tudtommal azért van, mert nagyjából 3 helyen tesztelnek az egész országban mikrobiológiai laborokban, az egyik Debrecenben van, a másik talán Szegeden és most adtak át egy harmadikat, amit nem tudom pontosan hol van.

2020. nov. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!