Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ruhák mosása 40 fokon meghagyj...

Ruhák mosása 40 fokon meghagyja a COVID fertőzés veszélyét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vettem egy plédet, párnahuzatokat a Pepcoban, majd beraktam egy 50 perces mosásra 40 fokon, 2 db. ariel pods színes kapszulával. Voltak mellette pólók, nadrág is.


Kell aggódnom, hogy ha esetleg volt rajta vírus, az él még? Kiteregettem, de kicsit félve nézek rájuk, hogy merjem-e megfogni miután megszáradt holnap.


Szívbeteg vagyok, szeretném elkerülni a vírust teljes mértékben, viszont vásárolni el kellett mennem, és 30 fokon mosható amit vettem (hivatalosan).


Köszi ha segítesz!



2020. nov. 5. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legújabb kutatások szerint a vírus jól bírja a hőt, még a 90 fokot is, szárazon. Viszont lipid burka van, amit a víz és a szappan vagy mosószer felhold. Tehát a sima mosószeres meleg ízes mosás hatásos. Ha nagyon félsz, az öblitőhöz legközelebb tegyél fertőtlenitőszeres adalékot, és moss nyugodtan 40 fokon.
2020. nov. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Ezt hol olvastad?

2020. nov. 5. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Már tavasszal megtanultuk az Operatív Torzstol. 🙃
2020. nov. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden koronás cikket elolvasok. Magyar kutatók vizsgálták pl. Az élő vírus ellenállóképességét.
2020. nov. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!