Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kedves kovidtól félők, idős...

Kedves kovidtól félők, idős szüleiteket tőle féltők, ti szeditek a cinket, C vitamint, D vitamint?

Figyelt kérdés
És idős szüleiteknek gondoskodtok róla, hogy szedjék??
2020. nov. 9. 17:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Igen, 3000mg C vitamint, 4800NE D vitamint, cinket ugyan nem, de szelént szedek.

Szüleim is szedik ezeket.

2020. nov. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
C-vitamint szedek hosszú évek óta, anyukám is. De most komolyan azt hiszed, hogy ez annyit számít?
2020. nov. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
Miért, szerinted megvéd a vírustól? :D
2020. nov. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Nekem elég gyenge immunrendszerem van, azonban az egyetem berendelt a laborba adminisztratív munára, így elkezdtem a Béres Cseppet szedni, hogy egy kicsit összesezdjem magam a kezdésre.
2020. nov. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Évek óta szedem 4000mg C-vitamint és a 8-10000 NE D-vitamint is. Már jóval a Covid előtt is szedtem. Mellé még sok más mindent.

A szüleim sokáig nem voltak hajlandók elfogadni, mert úgy gondolták, hogy úgysem értek én hozzá. De kb 1 éve (egy kis csellel) sikerült rávenni őket és azóta ők is szedik. Sőt, ha kezd fogyni, akkor rögtön telefonálnak, hogy vigyek még.

2020. nov. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%
Igen. C és D vitamint is szedek, szelént cinkkel, illetve egyéb módon erősítem az immunrendszerem (pl. szaunázás, stb.). Viszont a maszkot ellenzem, ugyanis minél jobban erőltetik, annál több a fertőzött, pedig pont az immunrendszer erősítése segítene, de a maszkviselés csak gyengíti az immunrendszert, mert ezzel a "jó" vírusokat és baktériumokat is kiszűrjük, amire pedig szüksége lenne a szervezetnek a szintentartáshoz pont ugyanúgy, mint ahogy egy sportolónak a rendszeres mozgásra.
2020. nov. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha már itt tartunk, akkor -tudomásom szerint- a túlzott kézfertőtlenítés is tud okozni gondokat. Elpusztítja a bőrön levő flóránkat és így már nem tud megfelelő védelmet nyújtani. Én be szoktam fújni a kezemet probiotikus szerrel kézfertőtlenítés után. Ártani biztos nem árt.
2020. nov. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

#7: Teljesen igazad van. A túltolt védekezés sokszor valóban többet árt, mint használ.

[link]

2020. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Cinket minek szedni? Az jó a prosztatának, de amúgy meg? C vitamin tökre felesleges télen. A D vitamin az egyetlen a listádon, ami hasznos.
2020. nov. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva jól gondoltam, akik a legjobban félnek azok nem gondoskodnak sem magukról sem az idős szüleikről. De másokat hibáztatnak ha betegek lesznek. 1-es és 5-ös kivétel de a fontos cinket még ők sem szedik.
2020. nov. 10. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!