Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A covidos beteg mikortól fertőz?

A covidos beteg mikortól fertőz?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom hogy a tünetek megjelenése elött 48 órával. Ez igaz? Szóval ha én ma találkoztam egy covidos beteggel akkor nagy eséllyel akkor kaptam el ha 2 nap múlva beteg lesz. Nem?

2020. nov. 10. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagy eséllyel. De simán lehet, hogy egyáltalán nem lesznek tünetei, és úgy is fertőz. Ez a 48 vagy akárhány óra is csak egy becslés, csak olyanokat lehet mondani, hogy a legtöbb beteg előtte nem fertőz meg ilyenek. Ha az illető tényleg beteg és fertőz, akkor se biztos, hogy elkaptad.


Szóval ha komolyan fölmerül, hogy az illető fertőzött lehet, akkor figyelj még jobban oda, hogy te hordj maszkot és nehogy megfertőzz mást. Ha pozitív lesz az ilettő tesztje, akkor is tartsd magad ehhez 10-14 napig, és ha lehet, minél kevesebb emberrel találkozz. De ha dolgozni kell menni, akkor dolgozni kell menni, ez oké. A maszkra, kézfertőtlenítésre nem lehet kifogást mondani.

2020. nov. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. De ha lesznek tünetei akkor azok 2 napon belül lesznek? Az a baj hogy allergiás asztmás vagyok. 16/f
2020. nov. 10. 19:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Várhatóan igen. De valószínűleg nem úgy kezd fertőzni az illető, hogy van egy sípszó és akkortól, hanem folytonosan egyre intenzívebben szórja a vírusokat a környezetébe. Ha csak egy szobában vagytok, akkor jóval később lesz számodra fertőző az illető, mintha a házastársadról van és csókolóztok.


Az allergiás asztma nem jelent nagyobb kockázatot a covid halálozásra nézve.

2020. nov. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nagyon segítőkész vagy. Ment a zöld
2020. nov. 10. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!