Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki karanténban van, annak ki...

Aki karanténban van, annak ki vásárol?

Figyelt kérdés

Gondolom a vele egy háztartásban élők se mászkálhatnak ki. Vagy igen? És ha egyedül él az ember? Vagy az egész család beteg?

Gyógyszer is kellhet, WC-papír, zsebkendő, meg nyilván enni, inni is kell...

Ezt hogy oldják meg?



2020. nov. 12. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az önkormányzatnak biztosítania kell embert. Amúgymeg barát, rokon.
2020. nov. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Házhozszállítás. Nekem volt erről egy kérdésem régebben.
2020. nov. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van olyan is, aki karantén helyszínnek a hétvégi házat választja, és akkor a családtagok szabadon járhatnak, be is vásárolhatnak neki. Ez csak egy példa.

Olyanról is hallottam, hogy nem keresték a kontaktokat, így az együtt lakó családtagok nem kerültek karanténba, de hogy ez igaz-e, vagy csak kamu sztori, azt nem tudom.

Normál esetben rokonok, szomszédok, munkatársak, vagy az önkormányzat vásárol. De ez körülményes. Például doki felír egy gyógyszert a covid szövődményre elektronikusan, pl egy antibiotikumot, mert ugye sokan felülfertőződnek, magas lázzal küzdenek, szóval kell valami gyógyszer, amire várhatsz estig, másnapig, napokig, mire valaki ráér megvenni neked.

2020. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor a testvéremék külföldről hazaérkezve 2 hétig karanténban voltunk, elmentünk nekik nagybevásárolni. Felcsengettünk, kinyitották a lenti ajtót, mi felvettük a cuccokat a bejárati ajtóig és eljöttünk. Egy-két apróságot meg sütit a szomszédok is vittek, kérés nélkül.
2020. nov. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Családtagok segítettek.

Önkormányzat nálunk egyáltalán nem segített ilyesmiben

Házhozszállítás pedig ide nincs.

2020. nov. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám, tesó, kollégák éppen ki hogyan ér rá... Szerencsénkre volt itthon csomó minden csak idővel túl gyenge voltam főzni... Ha van picivel több energiája az embernek érdemes több napra főzni... Hírtelen mennek a tünetek egyik órában jobban vagyunk másik órában már felkelni sem tudunk
2020. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2020. nov. 27. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!