Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire megbízható a gyorsteszt?

Mennyire megbízható a gyorsteszt?

Figyelt kérdés
Csütörtökön volt a mentő, csak gyorstesztet csináltak. Pozitív lett. 10 napos karanténban vagyok. Az ÁNTSZ-től hívtak, ahol furcsállották, hogy csak gyorstesztet csináltak és nem kaptam róla semmilyen papírt. Az ÁNTSZ azt is mondta nekem, hogy nekik csak a PCR teszt eredményeket jelentik. Akkor most hogy van ez? Azóta se kaptunk határozatot, nem voltak rendőrök sem ellenőrizni. A háziorvosom szerint lehet nem is jönnek. De akkor most lehet nem is vagyok covid-os? Az is lehet, hogy tüdőgyulladásom van? Vagy influenzám? És akkor azt mondták 10 nap után negatív teszttel mehetek újra dolgozni. Ha nekem idejönnek 10 nap után ilyen gyorsteszttel a képükbe tolom komolyan. Minden kolléganőmnek megcsinálták a PCR tesztet, nem értem, nekem miért nem??? És ők kaptak róla papírt, én miért nem?

2020. nov. 13. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Ennyire: [link]
2020. nov. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Ok negatívak lettek azért.

Mert a pozitív gyors teszt, esetén biztos hogy pozitív vagy.

Ha negatív a gyorseszt, akkor nem biztos hogy negatív vagy.

2020. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy a 2-es is írta, ha pozitív lett, akkor szinte biztosan pozitív vagy.

Az egyik gyártói specifikáció szerint pozitivitásra 99%, negativitásra 90% körüli a megbízhatóság.

2020. nov. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%
2020. nov. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Csütörtök hajnalban kapták az uj eljarasrendet miszerint eloszor gyorstesztet kell csinalni. Ha az pozitiv akkor biztos hogy pozitiv vagy. Ha negativ akkor pcr tesztre is mesz mert nem megbizhato a negativitasa a gyorsnak. Pl ferjem.(gyors negativ, pcr pozitiv) Nekem eleg volt a gyors is.(a sok mintha tulterhelte a laborokat) Engem ma hivtak ÁNTSZ - től. Nálam nem akadtak fennt ezen.a hatarozatot nekunk elkuldik emailben. De ha nem kérdezték meg akkor postai uton kuldik ki. Szerintem szerda korul megkapod. Piros tabla mar nincsen. De a rendőrök holnap megkapjak mar a neved es cimed es mennek(elvileg).

De tulterhelt minden es mindenki. Nem kell csodalkozni mar semmin.

Aazt viszont tudom h 10 nap utan akkor oldodik fel a karantén ha minden tuneted elmult. Az izles szaglasod is 90%ban visszajott. De tesztet mar nem csinalnak a "lezarasnal". Marmint amikor vege a karantennak. Ha viszont van tuneted neked kell irnod egy emailt az antsznek hogy kered oket hosszabitsak meg a karantent mert tuneteid vannak még. Remelem valamicsket tudtam segiteni.

2020. nov. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Ez az eljarasrend egy vicc :D
2020. nov. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%

Én azt nem értem, mivel vág előrébb ha lesz róla papírod/teszted hogy pozitív vagy??? Neked attól jobb lesz?

A koronát nem tudják kezelni, akkor nem mindegy mivel kell otthon lenned? Influenza vagy korona? Miért élsz halsz a tesztért???

2020. nov. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Én meg azt nem ertem hogy miert kellett ezt leirnod ide. Siman magadba tarthattad volna. Szep napot.
2020. nov. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

Miért is? Komolyan kérdezem, ki mivel van előrébb ha le tesztelik és kiderül hogy pozitív vagy negatív?

Ha valaki beteg, maradjon otthon. Ha kiderül hogy +, nem tudnak veled mit kezdeni csak lélegeztetni ha szükséges, de ezen kívül nem tudnak kezelni. Akkor minek remegni egy COVID tesztért??’

2020. nov. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Haverom megfázásos tünetekkel jelezte az orvosának, hogy kér tesztet. Doki mondta neki, hogy akkor attól a naptól kezdve karantén 10 nap, kimentek tesztelni (PCR), múlt pénteken megjött az eredmény, de rohadtul mindegy volt már hogy pozitív vagy negatív eredményt lesz, mert szombaton úgyis lejárt már a 10 nap karantén, úgyhogy mehetett hétfőn már dolgozni.

De egyébként negatív lett.

2020. nov. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!