Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Én tünetmentes vagyok, de...

Én tünetmentes vagyok, de covid vírusossal élek együtt, meddig kell karantén?

Figyelt kérdés
Párom köhög és nem érez ízeket csütörtök óta, ma jött meg a pozitív teszteredménye. Én azonban tünetmentes vagyok, ennek ellenére köteles vagyok a 10 nap karanténra, ez világos. De például ha a páromnak nem enyhülnek 10 napig a tünetei, és én elmegyek egy barátnőmhöz mondjuk, akkor esélyes hogy megfertőzöm?

2020. nov. 16. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Akkor 10 napig. Rengeteg eset van, ahol nem kapta el a másik. Gyanítom, hogy téged csak feleslegesen szivatnak.

Itt egy hasonló kérdés, ahol szinte mindenki azt mondja, hogy a párja az volt, de ő nem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-ferto..

2020. nov. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Szóval a párod beteg, ezért elmennél egy barátnődhöz egy kis ...-ra. Mondjuk 10 napig én sem bírnám. De szerintem inkább verd ki magadnak, vagy győzd meg a párod, hogy hagyja magát.
2020. nov. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Utolso idiota, a kerdezo nő...


Kerdezo: Sajnos valoszinu te is pozitiv vagy/leszel es mivel egyutt eltek ezert is vonatkozik rad is a 10 nap, ezt felesleges kulon tesztelni. Ha a parod meg a 10 nap lejarta utana is beteg, te se menj senkihez, mert nem tudhatod meddig fertoz. Ha a b.nod miattad kapna el es netan korhazba is kerul nyugodt lenne a lelkiismereted?!

Birjatok ki!


Parom tesoja pozitiv es neki a ferje is, gyereke is. Sot a veluk nem egy haztartasban elo mama is. Pedig csak a bejarati ajtoig vitt fott etelt nekik es maszkban volt mindketto, megis!

2020. nov. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

#2, hol írja hogy milyen okból menne a barátnőjéhez? Annyira hungarikum ez a mások életén csámcsogás..


A kérdésre, ha biztosabbra akarsz menni, akkor a karantén után kérj egy tesztet, bármi más csak feltételezés.

Ha nem mész tesztre, akkor etikus hogy jelzed előtte a helyzetet, és majd ő eldönti hogy vállalja-e.

2020. nov. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Valóban nő vagyok, köszönöm 2es :))


Koszonom a válaszokat!

1es, köszi a linket, nem láttam még ezt a kérdést! Viszont mivel a páromról van szó, naponta puszi meg ilyesmik, én nem tartom valószínűnek, hogy nem kaptam volna el :s

Épp attól félek amit a 3as mond, hogy megfertőzném a barátnőmet, akkor elég rosszul érezném magam... Holnap jönnek újabb tesztet venni a barátomtól, és jeleztem hogy szeretném ha engem is tesztelnének, erre le lettem bhaszva, hogy le vannak terhelve a laborok, felesleges engem tesztelni tünetmentesen...hát oké...viszont ha a barátom 10 nap után is produkàl tüneteket, akkor mégis mikor “szabad” nekem is mennem bàrhova anèlkül hogy fertőznék? :s

2020. nov. 16. 10:36
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A párom is volt beteg, hol jobban hol rosszabbul volt. A csók, a puszi akkor is természetes volt, sőt még házaséletet is éltünk. Egy ágyban aludtunk és nem változtattunk az életvitelünkön semmit. Mondjuk mi nem is azok vagyunk, akik megijedek egy betegségtől és rögtön hisztizünk, ha egy picit fáj a torkunk vagy a tüdőnk. Biztos voltam benne, hogy elkapom, de én mégsem kaptam el. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy te is elkapod, szerencse kérdése az egész. A tesztek meg olyanok amilyenek, Elon Musk négyet is csináltaott egy nap, kettő pozitív lett, kettő meg negatív.
2020. nov. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

6

Csakhogy valaki gépen végzi bármilyen erős is volt előtte..

2020. nov. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

jesszus most komolyan nem lehet kibírni , hogy ne most trécselj a barátnőddel???

hogy számolnál a lelkiismereteddel el , ha hallanád, hogy a családjából valaki kórházba került, mert te nem bírtad ki, hogy ne menj el pletykálkodni hátha megfertőzöd? Hihetetlen a mai világban amikor itt a skype nem igaz, hogy nem lehet leülni a gép elé és ott dumálni....

ne menj.egyértelmű

2020. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedved nyolcas! Nem kell rámtámadni, természetsen nem találkozok vele, ameddig a párom beteg. Egyébként nem a személyes véleményed kérdeztem, írtam is, kérdésem arra vonatkozott, hogy vajon meddig kell otthon maradnom. Nem értem, ha erre nem tudsz válaszolni, minek írsz egyáltalán?
2020. nov. 16. 13:11
 10/10 anonim ***** válasza:

jó ne haragudj, hogy letámadtalak, csak elkeserítő számomra , hogy ez kérdés egyáltalán...megértem, hogy mindenkinek nehéz helyzet ez most, de ezt most ki kell bírni. Mondok egy példát: barátaink nemrég jöttek haza Norvégiából , majdnem egy éve nem látták a családtagjaikat.

Mivel 10 nap karanténra kényszerültek ezért nyilván ugye se ölelés se semmi. A lakáskulcsot a leányzó apukája a kapuba rakta, és több méter távolságot tartva maszkban üdvözölték egymást majdnem egy év után!

Ők pl. úgy döntöttek a párjával , hogy tünetmentesen is betartják nemcsak a 10 napot, hanem a 14 napot.

De igen sajnos amíg a környezetben nem látod, hogy sorra betegszenek le egy -egy ilyen ártalmatlan találkozó után, addig természetes hogy felteszel egy ilyen kérdést..

akkor szebben válaszolok a kérdésedre és ne haragudj, csak sajnos már én is agresszívabban reagálok , mert sajnos a párom családjának is fontos most a szülinapozás nagy családi összejövetel és szívem szerint azt mondanám hogy tavaszig nem találkozok senkivel sem.

Na szóval szerintem amíg nincs negatív teszted, addig inkább ne találkozz a barátnőddel.

Vagy ha ez nem megoldható, akkor várj 2 hetet és ha addig is tünetmentes vagy, akkor szabad levegőn, maszkban találkozhattok.

Vagy beszéld meg a barátnőddel és ha nincs idős családtagja akit féltene, akkor ha neki nem gond, hát az ő felelőssége , de mindenképpen tudasd vele, hogy a párod koronás mielőtt elmész hozzá.

Jah és jobbulást a párodnak.

2020. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!