Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lesz ha csak a lakossága...

Mi lesz ha csak a lakossága csekély része lesz hajlandó beoltatni magát a koronavírus ellen?

Figyelt kérdés

2020. nov. 17. 09:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
58%

Hát erre én is kíváncsi vagyok. Eddig akárkit kérdeztem róla, szinte mindenki azt válaszolta, hogy ő biztosan nem oltatja be magát, de majd ha mások igen, akkor előbb-utóbb kifullad a vírus terjedése.


Ezzel csak az a baj, hogyha mindenki a másikra vár, akkor a végén senki se fogja megkapni az oltást, és a járvány terjedése sem lassul, hiába lesz vakcina...


Amúgy szerintem biztosan lesznek olyanok, akiknek kötelező lesz: pl. eü-sök, rendvédelmi szervek dolgozói, tanárok, közalkalmazottak, esetleg 65 év felettiek stb. Így már azért a lakosság egy jelentős része be lesz oltva akár akarja, akár nem.

2020. nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem lesz kötelező, ha mindenki elkapja akkor is megáll a virus mert egy pár hónapig aki elkapja immunis
2020. nov. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
24%
Az oltást újra és újra fel fogják kínálni, esetleg kötelezővé tenni.
2020. nov. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
14%

Igazából az oltással azt érjük el, hogy növeljük azok számát, akik mintha már túllenének, így a vírus számára egy útvonalat megszűntetünk. Ha ezt nem tesszük meg mi, akkor megteszi a vírus, de nyilván lassabban, mintha oltást is használnák.

Magyarán szólva az oltással felgyorsítjuk a kapuk bezárását, ami azért fontos, mert szerintem rossz esetben, túl késő lesz a nyájimmunitásra azaz, aki átesett már újra elkaphatja mert az antitestek száma már lecsökkent, vagy új mutáció tud megjelenni, ami ellen nem lesz védett így újabb hullám indul el.

2020. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
71%

Ugye most is van olyan, hogy ha megjelenik valami putrisoron a fertőző májgyulladás járvány, akkor minden ott lakót beoltanak.


Kérdés, ki minősül ott lakónak. Kérdés, milyen nagyon gyorsan tud átjelentkezni az, aki nem akar ott lakónak minősülni.


Ma Mo-on kicsivel kevesebb mint 10 M fő él. Ha vki. egy kicsit el akar tűnni a radar alatt, az úgyis megoldja.

2020. dec. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
Előbb-utóbb kötelezővé teszik, ebben majdnem biztos vagyok.
2020. dec. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
26%
Megy tovább a vírus, döglenek az emberek, aztán előbb-utóbb mindenki beadatja, mert megfog dögleni 1-2 rokona.
2020. dec. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%
Semmi. Aki beoltatja magát az védett lesz, tehát neki nem kell aggódnia, azok miatt aki meg nem oltatják be magukat minek aggódnak az oltakozók.
2020. dec. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, hogy első körben legyen kötelező a politikusoknak és a celebeknek, valamint azoknak, akik ennyire ágálnak az oltás kötelezővé tétele érdekében.
2020. dec. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
77%

#18 Mert .. amíg nincs elég ember beoltva:

- elkaphatják azok, akiket nem lehet beoltani (tudom így jártak ez van, kivéve, ha te vagy az.. )

- a kórházban ápolt vírusosok miatt a többi ellátás akadozik és a korlátozó intézkedések érvényben maradnak.

2020. dec. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!