Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Így elkaphatom a veszettséget?

Így elkaphatom a veszettséget?

Figyelt kérdés
1 hónapja kaptam egy asszem 4 oltásból álló oltás sorozatot a veszettség ellen. 5 napja nekem szállt valami az erkélyen. Nem tudom mi volt. Megint be kell oltatni magam, vagy az előző oltások védnek? Vagy csak úgy kaphatom el ha megharap vagy pl a nyálával is?

2020. nov. 18. 09:42
1 2
 1/15 GepEpito ***** válasza:
47%
aki érti ezt a kérdést az nagyon okos lehet
2020. nov. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szóval 1 hónapja ért véget a veszettség elleni oltássorozatom. De már megint nekem szállt valami este. Nem tudom hogy attól hogy nekemszáll ekaphatom e. És ha el is tudnám kapni akkor véd e az 1 hónapja kapott oltássorozat
2020. nov. 18. 10:05
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Attól, hogy neked szállt valami, még nem leszel veszett. Hiszen nem harapott meg. Meg az oltás az véd.
2020. nov. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 GepEpito ***** válasza:
62%
jaaa értem. Tehát te egy kutya vagy. Tudtam hogy egyszer fognak csetelni is. Jó. Na és folytasd a sztorit. Tehát épp ugattad a postást, és ekkor neked repült egy fura fehér szellem amit a postás suhantot oda. Hát ez biza már veszettség felső fokon. Gyorsan nyűszics a gazdinak, hogy vigyen el orvoshoz. De addig kergesd meg a macskákat....
2020. nov. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Jó de pl nyállal terjedhet.De akkor ezek szerint nem. Utolsó te ilyen retardált vagy?
2020. nov. 18. 10:24
 6/15 anonim ***** válasza:
Az 1 hónapja befejezett oltássorozatod legalább 1 évig biztosan megvéd. Akkor is, ha veszett kutya harap meg. De itt nem harapott meg semmi, nem is karmolt (ha jól értem), attól, hogy neked repül valami, még nem kapsz veszettséget.
2020. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De elméletileg a nyálával is terjed nem?
2020. nov. 18. 17:25
 8/15 anonim ***** válasza:
Véráramba kell kerulnie a nyalnak
2020. nov. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó. És szerinted a nyálában meddig él a veszettség vírus? Szóval rákerül a kezemre és utána még meddig fertőzőképes a nyála?
2020. nov. 18. 20:01
 10/15 anonim ***** válasza:

Hogy utána belekennéd egy nyilt sebbe?

Erre nem sok esély van

Azt tudom hogy 40 fok körül 1 ora alatt annyi neki

Szobahőn nem tudom de ha nagyon akarod utananézek

De ilynen ne parazz

2020. nov. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!