Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne elmennem oltásra?

Figyelt kérdés

Lehet hosszú lesz , de köszönöm annak aki elolvassa.

Kb másfél hete történt gyöngyösi állatkertben, a Vörös Rókákat néztem amikor betettem a jobb kezemet és az egyik gyönyörű szép Kanadai Vörös Róka elkezdte nyaldosni a kezemet majd egyszer csak megharapta , nem fájt csak kellemetlen volt, utána ahogy kivettem a kezemet, látszólag semmi vért nem láttam az ujjaimon, csak talán kisebb nyom maradt ott , pár perc múlva mentem a mosdóba alaposan megmostam a kezeimet,ott sem láttam vért magamon.

Az állatkertek felvettem a kapcsolatot,azt állítják hogy be vannak oltva veszettség ellen a Vörös Rókák.

Egy kicsit mégis félek nemtudom hogy elmenjek e orvoshoz , beadatni a veszettség elleni oltást?

25/f



2020. nov. 18. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem okozott sérülést és be is vannak oltva, akkor szerintem felesleges.

Még jó hogy nem a tigrishez nyúltál be... Nem nyúlkálunk az állatokhoz, ez alapszabály minden állatkertben.

2020. nov. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minek? Az állatkertek megadták neki a szükséges oltásokat. Majd akkor menj el, ha szabad ég alatt történt volna, nem pedig állatkertbe. Velem is történt már ilyen, és mégse lett semmi bajom. Az állatkertekbe teljeskörű vizsgálat alá vetik az állatokat, minden beteg állatot nem visznek oda ami terjeszt valamit, mert ezzel a többi állat és a látogató emberek életét veszélyeztetni. Ha én lettem volna a te helyedbe, én nem oltatnám be magam. Lehet lepontozni, de attól még ez így van!
2020. nov. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha azt mondták hogy be vannak oltva, akkor be is vannak. De egyébként meg ugye tudod, hogy saját felelősséged? Bár így is ha esetleg veszettek lennének, beperelhetnéd az állatkertet amiért félretájékoztattak. Az oltásnak pedig TUDTOMMAL megelőző szerepe van, most már hiába oltatnád magad.
2020. nov. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 Már miért ne lenne beoltva? Te eltudod képzelni hogy az állatkert úgy tart állatot, hogy nincsenek beoltva? Úgye ezt te sem gondolod komolyan? Miért ne oltanák be? Ember ez ÁLLATKERT! Emberek százai látogatják nap mint nap! Gondolhatod hogy az állatkert nem fog bevinni veszett rókát stb. Mert azzal a többi állatot, a gondozókat, és a látogatókat veszélyezteti PONT. Ezen lehet mit okoskodni, de az attól még így van!
2020. nov. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
A legegyszerűbb betartani a szabályt, és nem nyúlkálni be az állatokhoz, és persze nem is etetni őket minden vacakkal.
2020. nov. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell oltás. De ha kellene, mert mondjuk máskor egy erdei róka száját akarod belülről tapizni, akkor utána rögtön kell kérni, 10 nap alatt már bőven menthetetlen állapotba kerülhetsz!
2020. nov. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idő után már felesleges. De ha be vannak oltva, akkor is. Azt meg tutira nem hazudnák be, nekik is bajuk lenne belőle.
2020. nov. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!