Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Más is van itt akit az orvosa...

Más is van itt akit az orvosa nem küldött el covid tesztre a tünetei ellenére?

Figyelt kérdés
minden jel arra mutat hogy covidos vagyok hétfőn felhívtam az orvost aki azt mondta hogy egyenlőre nem kérnek tesztet
2020. nov. 18. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

én szeptemberben fulladtam, annyira rossz volt a tüdőm, hogy 3 napig ülve tudtam csak aludni (fekvő pozícióban konkrétan nem kaptam levegőt), aztán ez kezdett enyhülni, de utána olyan száraz köhögésem lett, hogy konkrétan beszélni sem tudtam, mert annyira köhögtem. Hőemelkedésem is volt 2 nap. Ezt egy 2 napos nátha előzte meg.


Felhívtam a házi orvost, leintett, hogy ez asztma szerinte. Aztán pont ugyanazon a napon este annyira fulladtam, hogy az ügyeletet hívtam, aztán ő azt tanácsolta, hogyha súlyosbodik a tünetem, hívjak magamra mentőt. Ajánlott valami gyógyszert tüdőre, meg köptetőt is elkezdtem szedni, kb 1-2 hét alatt rendbe jöttem. De ő azon nagyon kiakadt, hogy a házi orvosom nem csináltatott tesztet rajtam, sőt anya ment el az ügyeletes gyógyszertárba gyógyszerért, a gyógyszertáros sem hitte el.


Szerencsére a gyógyszerek 2-3 nap alatt hatottak, a száraz köhögés átment hurutosba a köptetőnek hála és meg is gyógyultam.

2020. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azt hozzátenném, hogy a barátpm húga (akivel a barátom minden nap találkozik többször is) pont ekkor volt lett igazoltn pozitív. Pont aznap kezdtem én is beteg lenni, mikor a barátom húgának megjött a pozitív eredménye. Barátommal meg elég sokat találkoztam akkor is, tehát akár el is kaphattam.
2020. nov. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed covid akkor inkább fizesd ki biztos ami biztos. Aztán lehet az orra alà tolnám, hogy nesze b+...
2020. nov. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem azért "se" kérnek az orvosok tesztet, mert egy " jó" alkalom a lógásra munkából meg suliból... Nem tudom mi alapján dönti el..
2020. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es,

Én (1-2-es válaszoló vagyok) egyetemistaként voltam otthon, szinte 100% távoktatás volt már akkor is, tehát nagyon lógni sem tudtam volna + így se, úgy se mentem volna be 2 hétig az egyetemre, mert BETEG voltam.


Amúgy szörnyű, amikor nem vesznek téged komolyan. Én hogy őszinte legyek, ősszel azt gondoltam erről az egészről, hogy minek ekkora pánik egy kis nátha miatt és fel van fújva (anya is ezt gondolta), tehát abszolút nem paráztam rá. De mégis, amikor feküdtem és konkrétan éreztem, hogy nem kapok levegőt, annyira megijedtem, hogy mondtam anyának, csináljunk valamit, mert konkrétan FÉLEK, hogy megfulladok, remegtem az idegességtől, olyan szinten ijesztő volt ez a fulladó érzés. És anya sem hitte el, szerinte a média "rám akasztotta" ezt a pánikot.. de hát pont én voltam, aki félt a vírustól, de tök "jó" volt anyával veszekedni éjfélkor (ő fáradt volt, mert korán kel minden nap), és konkrétan ordítoztunk egymással, hogy higgye már el, hogy nem szórakozom. De szörnyű érzés volt, hogy anya sem hitte el.


Aztán azóta anya párjának csak az elmúlt héten halt meg 3 ismerőse is covidban, a nagybátyám szintén kórházban covid miatt (szerencsére gépre nem kellett tenni, meg már gyógyul, egyébként egy 45 éves, sportos férfiról van szó) és mostanában kezdi anya is beismerni, hogy ez nem vicc. Csakhát szeptemberben sokan gonolták, hogy túl van reagálva és valószínűleg anya ezért sem hitte el nekem, hogy tényleg nem kapok levegőt.

2020. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi hárman voltunk enyhe tünetesek a családban szag és ízvesztés ..de a doki nem küldött tesztre
2020. nov. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az a baj én falusi vagyok a közelben nincs magánklinika ami ilyennel foglalkozoik
2020. nov. 18. 18:29
 8/8 anonim ***** válasza:
1 akkor neked nem covid volt. :)
2020. nov. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!