Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan szabaduljak meg a...

Yolókai mór kérdése:

Hogyan szabaduljak meg a lábgombától?

Figyelt kérdés

Emlekeim szerint mar regebben is lattam a labujjaik kozott, leginkabb a kisujjam es a mellette levo ujjam kozott a bal labamon, hogy hamlik a bőr, de sose viszketett.

Az utobbi kb 1 honapban viszont kokemenyen viszket, piros, hamlik, konkretan meg tudnek tole őrülni neha.. Egyelore nem hasznalok semmit, nem tudom, hogy pl. a canesten mennyire jo, vagy mas egyeb kenocsok, spray-k...

Van erre valami jo kis hazi recept, taktika amivel megszuntetheto?

Orvoshoz nem mennék egyelore, mivel “csak” a kis labujjam es a mellette levo kozott van jelen (bar mostmar a kislabujj kormom is gombas lett, neha a kislabujj felett a labfejem is viszket), viszont mar a masik labamon is megjelent ugyanugy kislabujjnal, de ott meg annyira nem veszes.

Tehat tanacsot szeretnek pontosan mit csinaljak a cipoimmel es mivel kenjem a labam.

Koszonom a valaszokat elore is!


25F



2020. nov. 18. 22:03
 1/10 anonim válasza:
Teafaolajat kenj rá!
2020. nov. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem az ecetes nagyon meleg vízben áztatás segített. Olyan 2-3 hétig minden este áztattam a lábamat, és a gomba teljesen eltűnt. Igaz nekem körömgomba volt.
2020. nov. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha házi praktikát keresel, akkor ecetbe áztasd a lábad. Garantáltan gombaölő. Némi vízzel higítandó, de ha bírja a lábad, mehet higítatlanul is. 15-30 percig áztasd, higítás és százalék mértékében (10 vagy 20 %-os ecet). Csak akkor vágj bele, ha nem sebes a lábad, mert szarrá fogja csípni. Lehet, hogy kell majd ismétlés, de beválik.
2020. nov. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Canesten mindenképpen jó a lábujjak közé, van erősebb canesten is, kérd a gyógyszertárban, a körömre a kitonail nagyon jó, igaz, hogy kb 5.000 Ft, de kend be vele minden nap a gombás körmöt.

Továbbá fertőtlenítő- öblítőbe (pl dm-ben is lehet kapni)a zoknikkal, minden nap friss zokni!

Nagyon hasznos, olcsó és hatékony a szódabikarbónás lábfürdő. Lugos közegben nincs gyulladás, csökkenti a bőr irritációját és a gombák se szeretik, egyáltalán nem. Lábfürdő után alaposan meg kell törölni és kend be canestennel. Egyébként is naponta kétszer.

Ha 2-3 napon belül nem múlik legalább a viszketés, irány a bőrgyógyász!


Hardcore, de hatékony és olcsó, ha napi egy mokkás kanál vagy akár egy teáskanálnyi kurkumát (olcsó és a fűszerpolcokon találod az élelmiszerboltokban) kevéske vízbe belekeversz, és exre lehajtod. Utána rögtön igyál rá vizet és öblítsd ki a szád, igazi rossz, ütős íze van, de használ, és rengeteg betegséget gyógyít, többek között a bélflórát, candida ellen is jól.

De a fokhagyma kúra, és sok más immun erősítő is már fog enyhíteni a panaszaidon vélhetően.

Fontos!! - a lábgomba, körömgomba csak akkor tud megtelepedni, ha vmi más is van a szervezetben. Immungyengeség, vagy vitamin és/vagy nyomelem hiány. De leginkább lerobbant bélrendszer, pl candida gomba a belekben, glutén érzékenység, ami szintén a rossz táplálkozás miatt alakul ki. Fehér liszt, fehér cukor, fast food, csipsz és a többiek.

A lábgomba mindig kísérő jelensége egy meglévő hiány állapotnak vagy betegségnek.

2020. nov. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elkepesztoen egeszsegtelenul eszem, pont ahogy irod.. El is vagyok hizva picit, gyorskaja, jo sok feherkenyer, mellesleg en szeretek ossze-vissza enni mindent, tehat szendvicset ketchuppal majonezzel, chipszel es csokival.. nem mozgok szinte semmit emelett, viszont mar elegem van ebbol, naponta 4szer jarok wc-re, egyre tobbszor veszem eszre, hogy savam van, zavar az elhizas is, szoval most, hogy mar tudom, valoszinuleg ez a gomba is ennek az eredmenye, valtoztatok vegre.
2020. nov. 18. 22:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Műszálas zoknit kerülni kell legfeljebb 5% műszál megengedett benne) és lehetőleg valódi bőrből készült cipőt kell hordani. Amikor lehet, akkor mezitláb kell lenni.

Rendszeresen formalinos lábfürdőt kell venni és a cipőket formalinos vattával (az egész műanyag zacskóba zárva) kell fertőtleníteni. Lábmosás után patikában vagy DM-ben vásárolt, gombaellenes hatóanyagot tartalmazó lábhintőporral kell beszórni, különösen az érintett területeken.

2020. nov. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Nem kisèrleteznèk mindenfèle szerrel— , inkább menjèl èl egy Gyógypedikûrôshôz, amugy is a kôrmôd is gombásodni kezdett! Ne várj sokat vele, Mert ezt a problèmát mielôbb orvosolni kell! . Minden jót!
2020. nov. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hala istennek anyukam talan a megye legjobb gyogypedikurose, viszont errol a dologrol rajtam kivul senki nem tud, nem szivesen beszel rola az ember.. viszont ma ha hazaertem egybol megmutatom neki
2020. nov. 19. 08:06
 9/10 anonim ***** válasza:

grépfruitmagcsepp kivonatot ajánlom még belsőleg. Napi 15 csepp.

Baktérium, vírus és gombaölő.

Amúgy ha nem lesz jobb, nekem van egy ilyen aromaterápiás receptem egy könyvben olvastam pont tegnap, de fejből nem tudom.

Ha kell szólj, és megírom..:)

És héééj...hát akkor hajrá..! tessék életmódot váltani..:)

2020. nov. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezekbe a labaztatokba mekkora adagot kell a vizbe tenni szodabikarbonabol, ecetbol, ilyesmikbol?

Agynemuhuzattal, lepedovel mi a helyzet? Mennyire surun kene mosni es milyen fajta mosas javasolt?

Illetve azt se tudom pontosan, hogy hogyan, milyen sorrendben csinaljam az egeszet.. Ha a cipomet kifertotlenitem, beszorom gombaolo hintoporral (ami van is itthon anyukam munkaja reven), akkor utana ha felveszem, megint be fogom fertozni.. Ha munkaban kicsereltetem a munkavedelmi cipomet, elobb utobb majd azt is befertozom.. ugy tunik, mintha ez valami vegtelen hajsza lenne...

2020. nov. 19. 16:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!