Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek jó gyógyszert írt...

Szerintetek jó gyógyszert írt fel az orvosom covid szövődményeimre?

Figyelt kérdés

Nagyon köszönöm, ha egy hozzáértő elolvassa, és tanácsot ad...

Covidos vagyok, holnap jár le a karantén, de még nem vagyok tünetmentes.

Fáj a hátam, a tüdőm szorít. Tartok a tüdőgyulladástól vagy más szövődménytől.

A háziorvosom nem túl gondos. Alig tudtam elérni, hogy kiírjon tesztre, és utána is két-háromnaponta válaszoltatja sms-ben az asszisztensét, ha kérdezek valamit. Most nagy nehezen írt fel Calcimusc-ot és Isoprinosine-t.

Kicsit úgy érzem, hogy ez ilyen "nesze, semmi, fogd meg jól", avagy nyugodjon má' le ez a hisztis betegünk.


Szerintetek nem kéne inkább tüdőröntgen vagy valami más, tüdőgyulladás elleni szer?



2020. nov. 20. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Ne már, itt kérsz tanácsot?! Szerinted hány covid-hoz értő ember van itt, aki tudhatja, mi kell neked?!
2020. nov. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akár lehet is itt orvos, miért ne lehetne az Egészség kategóriában. A saját orvosomat alig lehet elérni, és mint olvashattad, nem egy nagy szakértő.


Köszi a kedvességedet, hasznos reagálásodat... jó egészséget neked.

2020. nov. 20. 17:38
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Igen, a Covid-hoz értő orvosoknak tényleg nincs most jobb dolga péntek este, mint a Gyk-n lógni. De legyen szerencséd.
2020. nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Te pedig semmi másért nem írtál ide, minthogy beszólj. Jó fej vagy. Elégedett lehetsz magaddal.

Egy tipp: én úgy szoktam csinálni, hogy ha nem tudok érdemben válaszolni, akkor tovább görgetek. Próbáld ki.

2020. nov. 20. 17:57
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

ne foglalkozz velük kérdező...nyilván ideges vagy, mert jogosan érzed azt hogy a háziorvosod nem ért hozzá (miért is értene) és nem is igazán foglalkozik most veled... orvosok nem hiszem , hogy vannak itt, max rezidensek, de most szerintem nekik sincs idejük válaszolgatni, maximum azt tudom elképzelni , hogy esetleg hozzáértő eü dolgozók lehetnek itt a fórumon...

Amúgy mondanám, hogy iratkozz át másik háziorvoshoz, de sajnos nem hiszem hogy főleg most olyan könnyen megy az...tényleg mintha egyedül hagynák az ember ezzel a sz..r vírussal.

Szerintem sem ártana egy tüdőröntgen...

Ha más nem , akkor ha lejárt a karantén csináltass egyet magánban és dugd az orra alá, vagy küld el neki emailben az eredményt..vagy legyél erőszakosabb és követelj ki egy röntgent a háziorvostól.

Hívogasd óránként ha kell.

2020. nov. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Egyszerű. Én ACC + Aspirin+C-t toltam, mellé rengeteg D vitamin és 5-10g C vitamin. Plusz elalváshoz melatonin. Illetve én Listerine-nel gargalizaltam.


Simán lehet, hogy a tünetek jelentős része csak pszichés már nálad. Próbálj meg megnyugodni és arra koncentrálni, hogy egészséges vagy. Ha utána sem javulsz menj be a kórházba.

2020. nov. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5-ös, 6-os, köszönöm!


Igazság szerint szinte egész életemben makkegészséges voltam (42 vagyok), úgyhogy a tünetek megjelenésekor rögtön éreztem, hogy itt most valami történik, nem csak beképzelem.

Utána nézek ennek a Listerine-nak, aludni igazából tudok, gyenge vagyok, egy perc alatt elalszom, napközben is lefekszem most min. egyszer. C, D vitamint szedem, igen meg májerősítőt, mert érdekes módon a májamat nagyon érzem még!


A magánút esküszöm eszembe nem jutott, pedig ez lesz a megoldás valóban! Hátha gyorsan be lehet jutni.


Jó egészséget nektek!

2020. nov. 20. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!