Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kire lehet mondani, hogy erős...

Kire lehet mondani, hogy erős immunrendszere van?

Figyelt kérdés
A sógornőmmel beszélgettünk, és szóba került ez a téma. Ő havonta-kéthavonta beteg szokott lenni (nátha, hasmenés-hányás, ilyesmik), mégis szerinte erős immunrendszere van. Ennyi még belefér szerintetek, ennyire még lehet mondani, hogy erős az immunrendszere? Én évente kb kétszer-háromszor vagyok náthás, és már ezt is sokallom. (sógornőm otthon van, tehát még azt sem lehet mondani, hogy olyan munkakörben dolgozik, ahol fokozottan ki lenne téve fertőzéseknek, és amiatt lenne sűrűn beteg).

2020. nov. 23. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs konkrét határ, hogy mennyi betegség fér bele. Én arra mondanám, aki ritkán beteg és azokból is gyorsan felépül. A havonta-kéthavonta nekem már gyakorinak számít.
2020. nov. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már nem számít erős immunrendszernek. Számomra az erős immunrendszer azt jelenti, hogy ha el is kapok valamit max 3 napig betegeskedek nem 2 hétig. Coviddal 3 napig betegeskedtem de nagyon enyhén. Amikor sokat stresszelek akkor persze legyengül az immunrendszerem és van, hogy 3x is megbetegszem egy tél alatt
2020. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem o mar nem tartozik az eros immunrendszer koze, azert havonta megbetegedni gyakori mar, foleg ha otthon van.


En az elmult 3 evben 2x voltam beteg, mindegyik par napig tartott es dolgozni is be tudtam menni. (Covidot nem kaptam el, azzal termeszetesen nem mennek be dolgozni)

2 eve karacsonykor voltak utoljara beteg, enyhe natham volt csak. Plusz hotelben dolgozok es normalis korulmenyek kozott napi 100 emberrel erintkezem/ erintkeztem es megsem lettem beteg tobbszor, ugy gondolom nekem eros immunrendszerem van.

2020. nov. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Arra akinek erős immunrendszere van
2020. nov. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15 éve nem voltam beteg ,még náthás se.Az egyedüli problémám csonttörés volt,de az baleset volt,az immunrendszertől függetlenül...
2020. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Erős immunrendszer az, ahol nem betegeskedsz. Ha például el is kapod a koronát akkor is tünetmentesen megúszod.
2020. nov. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rám.

Az elmúlt csaknem 40 évben 1x voltam beteg, olyan, ami otthon léttel is jár. Ezenkívül van kb évi 1 nátha, ami 2 napos.

2020. nov. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!