Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a haziorvos covid fertozest...

Ha a haziorvos covid fertozest gyanut tunetek alapjan egy betegenel, koteles kikuldeni az antsz-t tesztelni?

Figyelt kérdés

2020. nov. 26. 19:03
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
89%

ÁNTSZ-t nem küldi ki senki tesztelni.

Nem tudom most pontosan mi a szabály, de régebben az volt, hogy nem volt köteles tesztelést elrendelni az orvos, akár dönthetett úgyis, hogy anélkül is covid poz. vagy és minimum 10 nap karantén.

2020. nov. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Es ha az a szituacio, h kimegy egy idos, kronikus beteghez, akinek nehezlegzeses tunetei vannak, akkor azert koteles lenne teszteltetni, nem?
2020. nov. 26. 19:17
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt kizártnak tartom, hogy kimegy egy háziorvos egy beteghez, annak nehézlégzése van és elmegy, megrendeli neki a tesztet, hagy fulladozzon még pár napig, plusz míg az eredmény megvan. Ha nem súlyos, de Covid fertőzés gyanúsnak ítéli meg, akkor viszont azt nem tudom kötelessége-e tesztet kérni, szerintem nem.
2020. nov. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"régebben az volt, hogy nem volt köteles tesztelést elrendelni az orvos, akár dönthetett úgyis, hogy anélkül is covid poz. vagy és minimum 10 nap karantén."

Ez nem régebben volt, hanem most van. Eleinte máshogy volt: csak teszt alapján lehetett karanténba tenni valakit. Most viszont már nem, a háziorvos gyanúja, véleménye is elég.


"kimegy egy idos, kronikus beteghez, akinek nehezlegzeses tunetei vannak, akkor azert koteles lenne teszteltetni, nem?"

1. Nem megy ki. Egész nap telefonál, meg fogadja azokat, akiket időpontra odahív a rendelőbe. Ha sürgősen van szükség segítségre, a mentőket kell hívni.

2. Nem köteles teszteltetni senkit. A teszt nem gyógyít.

2020. nov. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ANTSZ biztos nem megy tesztelni, mert évek óta nincs ilyen szervezet. NÉBIH van.
2020. nov. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Na igen, vagy ki sem megy, ez is igaz.
2020. nov. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem köteles, főleg ha egy családtag már bizonyítottan pozitív. Túl vannak terhelve a tesztelők. Pont az a gyanú értelme, hogy ne kelljen tesztelni.

Így is, úgy is csak annyit mond az orvos, hogy karanténban kell maradni. Szerencsés esetben könnyű lefolyású a betegség. Ha nagyon rosszul vagy, úgyis mentőt kell hívni, és meg kell mondani a Covid gyanút. Akkor tesztelnek is.

Ez csak az én elképzelésem az ismerőseim tapasztalatai alapján. Talán a koronavírus.gov.hu oldalon találsz választ.

2020. nov. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó,igazad van,mi is benne voltunk a családdal,egy pz lett a többieket nem is tesztelték.Karantén..
2020. dec. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!