Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pozitív lett a koronavírus...

Pozitív lett a koronavírus gyorstesztem , ennek ellenére a PCR teszt lehet még negatív?

Figyelt kérdés

Járt már valaki így?

Az a fura, hogy amit utána itthon elvégeztünk orr-garat tesztet az meg full negatív lett.

Nyilván, lehet magunknak nem tudtuk tökéletesen megcsinálni, csak arra lennék kíváncsi, hogy járt már valaki itt úgy , hogy fals pozitív eredményt adott a gyorsteszt?



2020. nov. 30. 13:15
1 2 3
 1/24 Hellmano ***** válasza:
31%
Ez a kínai gyorsteszt 55%-ban mond igazat, tehát épp azon a szinten felül van, hogy esetleg tényleg jót mond... majd az igazi teszt megmutatja, simán lehet negatív, hiába volt ez pozitív. Lehet 10-szer egymás után elvégeznének valakin egy gyorstesztet , ami 6-szor azt mondaná, hogy koronás 4-szer meg nem azt 1-2 perc telne el a vizsgálatok között, ennyire megbízható a gyorsteszt.
2020. nov. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
31%
Lehet
2020. nov. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
15%
Bármi lehet. Ezek a tesztek nem erre valók. A tesla vezére is csináltatott négy tesztet, kettő pozitív lett, kettő negativ.
2020. nov. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem két gyorstesztből az egyik pozitív lett, a másik negatív? Akkor szinte biztos, hogy pozitív vagy. A fals pozitív esélye kb. 0,1-0,2%.
2020. dec. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritkán ad fals pozitívat, a fals negatív a gyakoribb.
2020. dec. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Értem ...bízom benne, hogy én leszek a ritka eset, akinek fals pozitív..Érdekes, mert azt hinném, hogy a pálcikás teszt megbízhatóbb mint a vérteszt.

Egyelőre még mindig semmi tünetem.

Kíváncsi vagyok, majd jönnek tesztelni, azt mondták előtte szólnak.

2020. dec. 1. 08:04
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Na de ácsi, milyen vérteszt? A gyorsteszt is orr-garat váladékkal működik meg a PCR is. A vérből ellenanyagokat néznek, teljesen más.
2020. dec. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A munkahelyemen vérteszt volt IGm/IGr-es.

Itthon nekünk volt egy doboz pálcikás, egészen pontosan ez a fajta:

[link]

Na ez negatív lett, de bevallom mivel saját magunknak csináltuk, lehetséges hogy nem dugtuk elég mélyre a pálcikát.

Most várom hogy kijöjjenek hivatalosan is tesztelni, viszont tünetem tulajdonképpen azon kívül, ami általában telente szokott lenni ha hidegre megyek kis tüsszögés, kis arcüregérzékenység nincs.

No meg tényleg annyira nagyon odafigyelek mindenre, dupla maszk , boltba is csak kisboltba járunk, nagybevásárlásokra nem nagyon szoktunk.

Ezért fura nekem.

Tény , hogy hétfőn együtt dolgoztam a koronás munkatársammal, de dupla maszkban úgy , hogy a sebészi szájmaszkot ráragasztottam az arcomra és arra rá húztam még egy másik szövet maszkot is.

Direkt figyeltem hogy folyamatosan fertőtlenítsem a kezem, mert nekem már akkor gyanús volt, hogy a kolléga covidos..szóval ezért nem értem annyira , hogy hogy kaphattam el...

Vezetni voltam még de ott is 50 perc az oktatóval viszont ugyanígy dupla maszkban.

2020. dec. 1. 11:48
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Az antitesteket néz, akkor is lehet pozitív, ha már átestél a fertőzésen. Az nem tudod, hogy az IgA, IgM vagy IgG lett pozitív?


Ha magatoknak csináltátok és nem dugta be koppanásig és csavargatta meg a pálcát rendesen, aki csinálta, akkor az kb semmit nem ért.

2020. dec. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

az igM azt hiszem mindegyiknél az van legalul. Na mindegy majd kiderül.

Én még mindig bízom benne, hogy fals pozitív volt a teszt.

2020. dec. 1. 12:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!