Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A közterületi kötelező maszkvi...

A közterületi kötelező maszkviselés valóban a szakemberek között is megosztó, valóban nagyobb lenne a káros hatása mint haszna?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm az ÁNTSZbe dolgozik és meglepően a közterületi maszkhasználattal nem ért egyett.. mutatott egy tanulmány amiben kimutatták, hogy 0.4 százalék volt a közterületi fertőződés egy sokkal zsúfoltabb városokban mint Bp. így nem jelent nagy veszélyt a közérzeti fertőzés esélye mert nem wuhan vagyunk ahol 10 millióan laknak egy városban..

Viszont a szociopszichológiai káros hatása sokkal nagyobb mint a járvány védelmi haszna


[link]


2020. dec. 1. 06:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem meg ez csak hiszti. Vannak dohányos ismerőseim aki szintén káros hatásokról pofáznak, az persze nem káros hogy óránként füsttel tolja tele a tüdejét.... Nem tudom miért kell ennyit rugózni ezen a maszk dolgon... Még egy boltost megértek, aki 8-10 órában viselni kénytelen. De az az ember aki elugrik a városban és hisztizik mert viselnie kell fél órát... Szerintem nevetséges.
2020. dec. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1. Azért nem kényelmes valljuk be, főleg egy szemüvegesnek..

Illetve van egy kollektív káros hatása a pszichiére is.. hogy egyszerűen nem látsz embereket, emberek arcát, mindenhol csak maszkos ember van, két ember egy háztartásból sem beszélhet maszk nélkül az utcán..

2020. dec. 1. 06:50
 3/15 A kérdező kommentje:
2. Illetve egy maszkhasználó többször nyúl az arcához, ösztönösen igazítja ez már lehet nagyobb veszély mint ez hogy közterületen nem veszünk fel maszkot...
2020. dec. 1. 06:54
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
En tamogatom a szigoru intezkedeseket, de ez a maszk az utcan kicsit sok lenne nekem (itt ahol elek nincs ilyen). Azert jo neha kicsit maszk nelkul setalni, nyilvan mindenkit messzirol elkerulok.
2020. dec. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
pl. nem látunk emberek gesztusait, nem látunk mosolyt a másikon stb. ez tudat alatt igenis okoz lelki károsodást..
2020. dec. 1. 07:37
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

Engem az zavar benne, hogy ha találkozok egy ismerőssel valahol, nem biztos, hogy csak a szeme alapján felismerem. Múltkor a boltban konkrétan egymás mellett álltunk, nem ismertük meg egymást, aztán megszólalt és a hangjáról ismertem fel.

Én elég mosolygós vagyok, de ezt most mások nem látják, max. a szememen. De erre láttam egy jó megoldást, múltkor egy patikus maszkján mosolygós száj volt. Azt hiszem, én is beszerzek egy ilyet :)

Az viszont mellette szól, hogy idén ősszel még nem voltam beteg, ilyen még sosem volt.

2020. dec. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

"Egyik ismerősöm az ÁNTSZbe dolgozik"


Ez roppant érdekes, mert az ÁNTSZ évekkel ezelőtt megszűnt.

2020. dec. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7. már más a nevük, valami járási hivatal népegészségügy
2020. dec. 1. 08:46
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Már évek óta és szervezetben is más. Tehát, ha már az első mondatod hazugság, vagyis nem vagy tisztában, hogy milyen intézmények, szervezetek vannak az országban, akkor hogy legyen szavahihetőséget a továbbiakban? A 8. válaszod is hülyeség.
2020. dec. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
9# én is ántsz-nek hívom, akkor tudja mindenki melyik épület, nem tudom mi a pontos nevük most, pedig minden reggel ott megyek el előtte.
2020. dec. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!