Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a koronavírus csak a...

Ha a koronavírus csak a hámsejteken belül él, akkor hogyhogy csepfertőzéssel(köpéssel, lélegzéssel stb) is tovabb tudjuk adni a hozzánk közel tartózkodóknak?

Figyelt kérdés

pcr teszteknél ezért kell felnyúlni olyan mélyre.

Kérem csak tudományos válaszokat adjatok és, ha lehet hivatkozzatok

Konteósok ne írjanak ide, ők tudatlanok



2020. dec. 5. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, már alapvetően régóta megy a vita arról, hogy a vírusok voltaképpen élőlények-e vagy sem. Élő sejten kívül ugyanis nem mutatnak olyan tulajdonságokat, mint ami az élő szervezetekre jellemző, pl. nincs anyagcseréjük.

A vírus a sejtbe kerülve kezd el "szaporodni", ami azt jelenti, hogy a gazdasejttel gyártatja le saját kópiáit, mind a genetikai anyag, mind az azt körülvevő burok tekintetében. Mikor már elég sokat legyártott és az élő sejt elpusztul, akkor kiszabadulnak belőle a fertőzőképes új vírusrészek, bekerülnek abba a környezetbe, ami a sejten kívül van, tehát pl. nyirokrendszer, sejtek közötti tér vagy egyéb váladékok. Ezekkel a váladékokkal, pl. a nyálkahártyát borító nyák köhögöd, tüsszögöd stb. ki őket. Ahhoz, hogy fertőzzenek, nem kell élniük, mivel a kapcsolódásuk egy sejt receptoraihoz mechanikai + kémiai dolgokkal megmagyarázható (konformáció, ellentétes töltések közti vonzás, következményes kémiai kötés kialakulása).


Legalábbis én anno ezeket tanultam a vírusokról, ha hivatkozásokat szeretnél, akkor javaslom a google használatát, angol nyelven is.

2020. dec. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Óértem

Tehát csak az élő vírusokból lehet kimutatni, hogy valaki vírusos-e?

2020. dec. 5. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak azokból. A PCR teszt azon az elven működik, hogy egy adott szekvenciájú genetikai anyagot felszaporít, ami azután egy gélfuttatásos módszerrel kimutatható lesz. Ugyanis fontos, hogy csak bizonyos mennyiségű anyag kimutatható. Tehát előfordulhat, hogy már nem fertőzőképes valaki, de még ott vannak a vírusra jellemző - ez esetben RNS - nukleinsav fragmentek, amit a PCR az erre kitalált és megszerkesztett ún. primer segítségével felszaporít, és a teszt pozitív lesz. Biztosan olvastál már ilyenről, az esetek nagy többségében, amikor negatív teszt után röviddel valakinél pozitív lesz a teszt, az ilyesmire utal. Az, hogy a vírus fertőzőképes-e, azt más módon tudják megállapítani, ami sokkal bonyolultabb és drágább, ezért a betegség diagnosztikájának céljára nem szokták használni, inkább kutatásokban.

Erről egyébként volt a youtube-on elég jó videó, ha ismered a Zállatorvos videóit, ő nagyon jól el tudja magyarázni az ilyesmit, és a név ellenére az utóbbi időben foglalkozott a humán koronavírus témájával is, tehát nem csak kizárólag állatorvosi kérdésekkel. :)

2020. dec. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elpusztult hámsejtek leválnak, bennük a vírusokkal. Ezeket adjuk tovább.
2020. dec. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A prof a videón elmagyarázza:

[link]


Itt pedig a pcr működési elve:

[link]

2020. dec. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Helosziaszia ***** válasza:
A konteósok tudatlanok. Kik a konteósok? Azok, akik megmondták márciusban, hogy mi lesz itt, és mára már kezd megvalósulni az összes "konteójuk"?
2021. jan. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!