Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi ideig vagyok fertőző,...

Mennyi ideig vagyok fertőző, ha elkaptam a koronavírust?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő: A nejem elkapta, letesztelték. Utána az egész család is elkapta, de minket nem teszteltek, csak bepakoltak karanténba. A karantén most lejárt. Szerencsére mindenki jól van, a minimális tüneteink is elmúltak.

Most lesz a születésnapom, marha jó lenne találkozni pár baráttal, elmenni kirándulni ilyesmik, csak félek attól, hogy még ferzőtőek lehetünk. Ti mennyi idő elteltével mennétek emberek közé?



2020. dec. 5. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Ujabban azt mondják az okosok, hogy a tünetek megjelenése elötti 5...7 naptol TÜNETEK ELMULÁSA UTÁNI EGY HÉTIG.
2020. dec. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mikor kezdődtek a tünetek neked, és mikor múltak el?

Ha már legalább 10 nap eltelt a tünetek kezdete óta, és legalább 3 napja tünetmentes az ember, akkor valószínűleg már nem fertőző.

Én mondjuk miután meggyógyulok szeretnék csináltatni egy tesztet, pont ezért hogy megnyugodjak, de nyilván az azért nem olcsó. Teszt nélkül meg ha lehet, akkor azért várnék egy pár napot a karantén vége után, biztos ami biztos.

2020. dec. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nálunk a párom volt pozitív, 10 nap letelte után neki nem kellett meg egy teszt, de nekem igen, hogy dolgozni menjek, pozitív voltam, tünetem egyáltalán nem volt
2020. dec. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nov 24-én kedden megfájdult a torkom, ez egy nap után elmúlt. A nejem nagyjából ugyanekkor hőemelkedéssel kezdett küzdeni, csütörtökön tesztelték, pozitív lett. Közben nekem semmi bajom nem volt egészen Dec 1 keddig, akkor pár órára volt egy 37.1 körüli hőemelkedésem. Közben néha egy-egy tüsszentés.


Az is gond, hogy porallergiás vagyok, tehát abból, hogy mikor tüsszögök meg mikor nem, semmi következtetést nem tudok levonni. Tesztet lehetne csináltatni, de állítólag az hetekkel azután is kimutatja a vírust, hogy valaki már nem fertőző.

2020. dec. 5. 13:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ez így volt: a gyerek hozta haza az iskolából, hétfőn látszott rajta, hogy valami nem jó, keddre (dec 1) belázasodott. Elvittük tesztelni, pozitív lett.

Az van a karantént elrendelő határozatban (az orvos adta), hogy a gyerek a tünetek jelentkezésétől (kedd) számított 10. napon mehet újra iskolába (amennyiben tünetmentes), a vele egy háztartásban élők (mi) pedig a 10+10-edik napon hagyhatjuk el a karantént.

Persze ha ezt előre tudjuk, mi is kértünk volna tesztet (ha pozitív lett volna, ránk is a "csak" 10 nap vonatkozna).

2020. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10+10 nap? Ez meglepő, mert mindenhol azt írják és mondják, hogy a pozitív ember közvetlen kontaktjai 10 nap karanténra kötelezettek, persze csak, ha nem lesz tünetük, mert ez esetben újra indul.
2020. dec. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte ugyanaz volt, mint az 5-ösnél, azzal a különbséggel, hogy mindegyikünk határozata lejárt a gyerek első tünetét követő 10. napon. A probléma az, hogy kb az 5. napon lettünk betegek mi felnőttek, a 11.-en meg a másik gyerek, szóval szerintem a 10+10-nek több értelme lenne.
2020. dec. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak abban az esetben, ha valakin kijönnek a tünetek. De tünetmentesként szerintem senki nem ülne szívesen 20 napot otthon.
2020. dec. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as: persze, hogy nem, viszont tünetmentesként (vagy enyhe tünetekkel) is simán lehet az ember fertőző.
2020. dec. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!