Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Epilepsziás emberre mennyire...

Epilepsziás emberre mennyire veszélyes a covid vagy az oltása? Van erről valami forrás?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert van pár dolog (betegség,állapot) ami miatt nem ajánlott az oltás.

2020. dec. 27. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudni. Nem volt idő kikísérletezni a mellékhatásokat.
2020. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira fontos kérdés, hogy ne a gyakorira hagyatkozz! Ahová az epilepsziáddal jársz, azt az orvost kérdezd!
2020. dec. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a neurológusom és a háziorvosom is azt mondta, hogy felvehetem ha akarom és jelentkezzek ha probléma adódna.

Felvettem az oltást házi orvosnál, utána még kb 15p ott kellett lenni “megfigyelésre” (vonatkozik mindenkire) és mehettem.

A helye fájt kb 1 hétig valamint erős szédülést, fáradtságot és közepes fejfájást okozott 2-3 napig.

Ezzel mentem házi orvoshoz ő megvizsgált, írt fel fájdalomcsillapítót ha szükségét érezném és kiírt munkából 2-3 napra.

Nekem elég volt, hogy utána lepihentem és nem erőltettem meg magam. Rohamot illetve jeleket amik rohamok előtt szoktak lenni (nálam legalábbis) nem hozott.

A szédülés volt ami nálam a legerősebb volt, másik epilepsziás ismerősömnek a fáradtság volt nehéz.

De kb ennyi.

Nekem nem olyan drasztikus az epilepsziám, ha neked sem szerintem felveheted csak szólj előtte a neurológusodnak.🤷🏼‍♀️

Ha súlyos az epilepsziád akkor viszont tényleg kérj egy tanácsadást a dokiddal, hogy átbeszéljetek fel veheted-e és ha igen melyiket.

Remélem tudtam segíteni:)

2022. márc. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem is elküldtek, hogy hozzak papírt a neurológustól, beadható-e. Onnan minden oké volt, jelenleg túlvagyok a harmadik oltáson is. Orvosodat kérdezd előbb.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__111..

2022. márc. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!