Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Már kb 2 hónapja pozitívat...

Már kb 2 hónapja pozitívat jelez az IGM értékem, annak ellenére hogy a PCR és a mentősök által készített gyors teszt negatív lett. Szerintetek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Járt már valaki így?

Mivel a mentősök által végzett teszt szerintem megbízhatóbb és mellé tünetem sem volt semmi, ezért biztos vagyok benne, hogy még nem estem át a fertőzésen, viszont a munkahelyemen végzett antigénes gyors teszt folyton pozitívat mutat.(már november óta)

Ma már 3. alkalommal pozitív az IGM érték, ami az éppen zajló betegséget jelzi, ellenben az IGG ami a már lezajlott betegséget jelzi, az negatív.

A két kolléganőnél akik már átestek a víruson szépen látszik, hogy az IGM halvány az IGG szép piros csíkot mutat, ami ugye teljesen normál.

A többi kollégának szép fehér minden a control csíkot kivéve.

Akkor az én véremmel mi lehet a baj?

Ráadásul annyira vigyázok, tényleg biztos vagyok benne hogy még nem kaptam el.

Olvastam hogy autoimmun betegeknél lehet fals pozitív az eredmény, viszont a Hashimotós csoportban még senki sem járt így, merthogy erről az egyről tudok, hogy az nekem is van.

Miért jelezhet folyton pozitívat nálam?

Járt már valaki így?



2021. jan. 4. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Az hogy ezek a tesztek kamuk. Ezer videó van fent a neten, hogy üdítőitalra, banánra, motorolajra, stb. pozitivítást mutatnak.
2021. jan. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Én is így jártam. Kb poénból vettünk tesztet a férjemmel. Neki negatív, nekem az igm halvány csíkot mutat.

Semmi tünetem nem volt soha.

Viszont az ízületeim nagyon be vannak gyulladva.

Azért megemlítettem a dokimnak aki a biztonság kedvéért kiírta a tesztet. Holnap megyek.


Mi lett nálad a vége a sztorinak?


Szerintem több betegségre is reagálhat.


Pl nekem van pajzsmirigy betegségem is amire gyógyszert szedek.

2021. márc. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nekem is gyakran fájnak az ízületeim, és gyakran érzem úgy esténként mintha lázas lennék, illetve estére mindig nagyon elfáradok...sokszor elgondolkozom rajta, hogy ez vajon így normális e 35 évesen...amúgy azóta engem nem tesztelnek már a munkahelyen , mivel felesleges úgyis mindig pozitív.
2021. márc. 23. 19:06
 4/9 anonim válasza:
Gyanús akkor hogy neked is a reumával van összefüggésben. Ugyanis az ízületi gyulladás miatt lehet a vérben igm antitest amit ezek a Covid tesztek jeleznek. Nekem a doki mondta, de kíváncsi leszek a pcr tesztre is
2021. márc. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Ja és ha az ízületeid fájnak és fáradtnak érzed magad akkor vizsgáltasd ki hogy nincs e autoimmun reumád.

Nekem most ezt fogják kivizsgálni mert ugyanígy vagyok 33 évesen mint ahogy te leírtad. Állandóan fáradt vagyok, gyulladást érzek a szervezetemben mindig. Elég ha beszakad a bőr az ujjamon és máris begyullad és napokig piros és fáj. Ez mind utalhat az autoimmun betegségre sajnos.

És a Covid teszt is😣

2021. márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Negatív létra gyorstesztem. Kiváncsi készek a pcr-re.

De elég valószínű hogy a gyulladasra reagált az antitest teszt

2021. márc. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát a Hashimotó is autoimmun betegegség tulajdonképpen , illetve kiderült hogy endometriózisom is van, ami szintén egy gyulladásos állapot.
2021. márc. 24. 18:49
 8/9 anonim válasza:
Akkor tuti azok okozhatják 😕
2021. márc. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Közben megjött a pcr eredmény. Negatív.

Úgyhogy az antigen teszt a gyulladást mutatja

2021. márc. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!