Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi értelme van a covid miatti...

Mi értelme van a covid miatti utazási korlátozásoknak?

Figyelt kérdés

Igazából már mindenhol ott a covid, lényegtelen, hogy Ausztriában kapod el, vagy a bkv buszon... Ennyi erővel ha egyszer kimesz az utcára, utána is 10 nap karantén kellene, hogy újra kimehess.


Nem vagyok vírustagadó, de ezt egyáltalán nem értem.



2021. jan. 7. 00:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

Mert minden utazási korlátozás csökkenti a terjedést. Pl. szeretnél elutazni Ausztráliába, ehhez az kéne, hogy elmenj a reptérre, ott ugye sok embererrel találkozol, a repülőn ráadásul órákig vagy bezárva más emberekkel, a célállomáson is van ugye reptér, megint sok ember. Ha már ott vagy, akkor biztos nem remeteként üldögélsz egyedül egy szobában, szóval megint sok emberrel találkozol.


Ha van utazási korlátozás, akkor ennek valószínűleg nem az az alternatívája, hogy egyedül üldögélsz otthon, de akkor is sokkal kevesebb emberrel találkozol, mint az utazás alatt.

2021. jan. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom, fogalmam sincs, de rengeteg családdal kibacnak. Nem ertem mi ertelme van ennek, pl kulfoldon, legyen mondjuk Nemeto., Magyaro. rizikoovezetnek szamit neki. Vagyis ket teszttel johetsz ki a karantenbol. De komolyan, nem tok mindegy? Ugyanannyi az eselye hogy itt elkapom, mint otthon. Szerintem ez felesleges kibaxas. En egyetertek mindennel, legyen maszk stb. De ez a karanten orszag hatar atlepesekor, mikor millio szamra vannak mas orszagok lakoi pl nemetben is, vagy ausztriaban.
2021. jan. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

1,


Ha nem a reptérre megyek, akkor helyette a plazaba nézelődni, vásárolni (jobb szórakozási lehetőség úgysincs), szerontem a pláza is feler egy reptérrel kb.


2,

Maszkkal stb én is egyetértek, egyedül ez az utazási korlátozós karanténos dolog nem tiszta nekem.

2021. jan. 7. 01:18
 4/22 anonim ***** válasza:
3%
A korlát általában azért van, hogy ne essünk ki.. azért van korlát az erkélyen is.. hogy ne essünk ki.. a kovi miatt meg a munkából esel ki.. tehát a korlát azért van, hogy ne essel ki a munkából
2021. jan. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
72%
Az az értelme, hogy egy nagy tömegben nem tudják garantálni a biztonságot, a higiénés szabályokat nem tudják betartani, sem betartatni.
2021. jan. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%
A cél a kontaktok csökkentése. Vannak munkák, amelyet nem lehet másként végezni, pl nyilván fogorvosi tevékenységet nehéz homeofficeban ellátni, a gazdaságnak is vmennyire pörögnie kell és az oktatás teljes leállítása is problémás lenne Magyarországon. Nyaralgatni, utazgatni viszont nem létszükséglet, és magas szinten csökken az emberi kontaktok száma. Én pl nyáron elmentem Portugáliába, a repülő oda is és vissza is dugig volt, ha valaki elkezdett vekengeni, hogy hányingere van a maszktól, levehette. Azóta nem voltam olyan zsúfolt helyen, mint az a repülő. Engem is zavar persze, sok utazást terveztem tavalyra (idén már nem, hamarosan szülök, maximum a Járda szigetekig megyünk), de sajnos ez van. Az országok döntő többsége megvár. Inkább örülök, hogy “csak” egy koronavírusról van szó, lehetett volna valami letálisabb is, pl a spanyol nátha nem volt ilyen jó indulatú a fiatal, egészséges szervezetekkel.
2021. jan. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%
abszolut igaza van a kerdezonek, semmi eryelme wz egesznek, ez csak politika es semmi koze a virushoz, ne vidd a penzed kulfoldre
2021. jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom kedves 6-os, és Balatonon voltam 2x nyáron (külföld hekyett), egyszer vonattal mentem és úgy utaztam 2-3 órát, szintén zsúfoltság... tehát kvázi lényegtelen is, hogy most repülőn vagy vonaton ülsz 2-3 órát tömegben :D Arról nem is beszélve, hogy a Balaton-part és az étterme stb is fullon voltak. Oké, lehet mondani, hogy hát de szabad levegő, ott nem annyira terjed, de ennyi erővel a tengerpart sem különbözik a Balaton-parttól, sőt a tengeri levegő egészségesebb is még, jót is tesz a tüdőnek :D Nem véletlenül ajánlják a sóbarlangot sem LÉGZŐSZERVI betegeknek.
2021. jan. 7. 11:00
 9/22 anonim ***** válasza:
64%

Minden országban szinte MINDEN be van zárva, csak a munkahelyek nem, ezért értelmetlen az egész és tönkreteszik vele az embereket (nem a turistákra gondolok elsősorban). Nincsenek nyitva a hotelek, éttermek, szórakozóhelyek, fesztiválok, mozik, semmilyen olyan nagy tömeget vonzó hely ahol ténylegesen elkaphatnád a vírust más országban sem.


Magyarán ugyanolyan "veszélyben" vagy máshol is mint itthon.


Az egyedüli probléma amit látok azok a repülőjáratok. Szűk, zárt hely, ott nagyobb a veszély, ezért én csak 30%-os kapacitással, de engedném, hogy működjenek (persze akkor a jegy drágább lenne). Épp ezért Nyugat-Európában fellendülőben van a vasút és a hálókocsi. Az egy háztartásban lakók egy hálókocsiban utaznak. Minden út és utasok után pedig fertőtlenítik a fülkét. Erre mit csinál Magyarország és a MÁV? A nagyobb biztonság érdekében (igen, ez volt a hivatalos indok) kiveszi a nemzetközi forgalomból a hálókocsikat. Illetve, ha autóval utazol akkor is általában csak a veled egy háztartásban lakók utaznak, ott megint szinte 0 az esélye a fertőzésnek.

2021. jan. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
41%
Az a baj, hogy a legtöbb sötét idióta, csak abból ért ha valami tilos. Kérdező a példádhoz visszatérve, mi a retkesnek mész plázába b+. Anélkül nincs élet? Remélem az összes ilyen idióta lekapja és megdöglik, mert miattatok szívjuk a bránert, akik nem bírnak megülni a seggükön.
2021. jan. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!