Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megvágtam az ujjam egy késsel....

Megvágtam az ujjam egy késsel. Lehet vérmérgezésem?

Figyelt kérdés
Tegnap estefelé véletlen eléggé belevágtam az ujjamba, lemostam utána. Kiütéses egy kicsit a bőröm, főleg a karomon, nehezen kapok levegőt és kicsit furán érzem magam (bár mondjuk eléggé meg vagyok ijedve és ha nem gondolok rá jobb, és a kiütések is halványak,szóval lehet hogy csak beképzelem). Lehet hogy vérmérgezésem van? Nagyon félek.

2021. jan. 10. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
A vérmérgezésnek nem ez a tünete. Mellesleg tiszta volt a kés? Attól nehezen szedsz össze bacit, ami elszaporodik később
2021. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy lehet! Olvass már utána, nem is magyarázok erről többet! Szorongó hipochonder vagy, pszichológusra érett!
2021. jan. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Fertőtlenítsd le és kötözd be. Az ujjak tele vannak idegekkel, szóval normális, hogy úgy érzed az egész karod fáj vagy bizsereg. De ez nem vérmérgezési tünet. Ha a kés tiszta volt és nem kertészkedtél vele, akkor eléggé kicsi a valószínűsége, hogy vérmérgezésed legyen ettől.
2021. jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
A vérmérgezést a clostridium tetani nevezetű baktérium toxinja okozza. Ha normális higiéniai feltételek adottak, akkor egy otthoni késen kb. lehetetlen, hogy megtelepedjen.
2021. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Az a tetanusz. A vérmérgezés az a sebbe kerülő baktériumok, vírusok stb. elszaporodása és bejutása a keringésbe. A kettő nem ugyanaz.
2021. jan. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sepsis
2021. jan. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
A vérmérgezés magyarul szepszis. A tetanusz meg teljesen más
2021. jan. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!