Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Esélyes, hogyha engedélyezve...

Esélyes, hogyha engedélyezve lesz a Moderna vakcina is, akkor Magyarországon is megkezdődhet a tömeges oltás korszaka?

Figyelt kérdés
Én már nagyon várom, hogy megkaphassam az oltást, és oltásútlevél birtokában utazhassak. Viszont...sajnos 30 év alatt vagyok, nem dolgozom az egészségügyben, és nincsen alapbetegségem se. A kormány közölte az oltási stratégiát. Én az utolsó csoportba tartozom, bár ugye a 18 év alattiakról nincs hír. Esélyes, hogy még nyár előtt be leszek oltva, és szabadon mehetek utána bárhova? Már nagyon várom, hogy véget érjen ez a mizéria. Több egészségügyi ismerősömet egyébként már beoltották, és egy hét alatt izomfájdalmon kívül nem volt semmi tünetük.

2021. jan. 10. 21:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Igen, esélyes. Remélem minél hamarabb kapsz oltast!:)
2021. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem a gyakorlatban azért ez nem ilyen merev dolog. Minden nagyobb városban vannak magánrendelők, magánkórházak. Ha te elmész egybe (természetesen maszkban, ezalól nincs kivétel még ott sem), és kipengeted az ottani tarifát a recepción (normális helyeken nem direktben az orvosnak kell),akkor én biztos vagyok benne, hogy már akár holnap be tudnak oltani.
2021. jan. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%

Te komolyan azt hiszed, hogy beadják az oltást és hipp-hopp lehet utazni, minden visszaáll a régi rendszerbe?


Ez esetben nagyon tévedsz!

2021. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
41%

“Esélyes, hogy még nyár előtt be leszek oltva, és szabadon mehetek utána bárhova?” Nyár végén, ősz elején kaphatsz majd oltást kb.

Persze ha az EU úgy nem dönt, felajánljuk inkább a szegényebb országok rászorulóinak, mert akkor később.

Én is az utolsó csoportba tartozom. Mellesleg az első adag után kapsz egy másodikat is, és egy hónap, mire a védettség még kialakul.

Szóval idén ősznél hamarabb nem számolnék komolyabb utazással.

2021. jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
És persze jöhetnek még vakcinát kikerülő mutánsok is, ez esetben kezdődik elölről az egész, akár néhány havonta.
2021. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%

Esélytelen.


Moderna vakcinából ha harmad vagy negyedannyi jön, mint a Pfizerből, akkor már lehet örülni.


Amiből sokat rendelt a kormány (Astrazeneca,Jannsen/Johnson&Johnson), még be sem adták a kérelmet az EMA-hoz engedélyezésre. Az előbbinél az engedélyezés január vége, utóbbiál február közepe/vége lehet, aztán hogy mikor érkezik ebből elég mennyiség....


Az adataiddal meg valóban te leszel az utolsók között.. (bár jelenleg ha nem regisztrálsz, nem kaphatsz oltást, így ez még megboríthatja a dolgokat).


Ui: Miért azok kapják legkésőbb az oltást, akik legjobban felelősök a járvány terjedéséért? (18-59 éves dolgozó,tanuló,közösségbe járó emberek)?

2021. jan. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ők terhelik legkevésbé az egészségügyet, ennyi. Ok tudom, minden nap meghal egy 30 alatti, ami sajnálatos, de ismerősi körömben aki elkapta a vírust, otthon kiheverte mind 1-2 hét alatt. Fiatalabbak többnyire.
2021. jan. 10. 23:45
 8/20 A kérdező kommentje:
2-es:szeruntem erre nincs lehetoseg. Testverem az egeszsegugyben dolgozik, es probalt volna oltast szerezni egy veszelyeztetett csaladtagnak. Sajnos nem tudott. Pedig neki jobban kellene, mint a testveremnek. Eppen emiatt nem gondolom, hogy csak ugy maganba lehetne, vagy te tudsz ilyen helyet?
2021. jan. 11. 00:45
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Magánban kb. egy két év múlva lehet majd beadatni, amikor már mindenhova elküldtek annyi oltóanyagot, amennyit kért az állam. Most kizárólag csak az államnak adnak még, magánrendelők nem tudnak szerezni.
2021. jan. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
Gyorsan sorra fogsz kerülni mert elég kevesen kérik a vakcinát.
2021. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!