Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem lehet szúrás nélküli...

Miért nem lehet szúrás nélküli vakcinát előállítani pár kivételt leszámítva?

Figyelt kérdés
Sokkal könnyebben beoltatnák magukat az emberek, ha nem tűt kéne 2x is beléjük döfni.

2021. jan. 14. 20:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok évtizede már léteznek mikrotűk, csak nem dörgölik az emberek orra alá. Azaz de. A teszt esetén se kizárt a mikrotű.


Ahogy léteznek régóta mikrotűs tapaszok is, pl inzulin injekciók egy része ilyen.

2021. jan. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mert máshogy hogy? Ezeket izomba kell adni, tű nélkül meg nem lehet. Léteznek olyan oltások, amiket ilyen mikrótűkkel adnak be, de az csak a bőr alá megy.
2021. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De annak mi az oka, hogy izomba kell mennie? Máshonna nem tudna immunválaszt kiváltani? Pl. felszívni por formában, vagy végbélkúp, akármi?
2021. jan. 14. 22:14
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy változatlan formában meghatározott mennyiségben jusson a keringésbe. Ez megoldható izomba, vagy vénába adva. Amiket te leírtál ott a hatás kiszámíthatatlan.
2021. jan. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Főleg légúti betegségnél tudom elképzelni, hogy megoldható lenne. Ha nem is az rns verzio, hanem mondjuk vektoros vagy a legyengített vírusos. Egy utca vakcina, es mindenki mehetne a dolgara. Szuritol persze hogy fel a legtobb ember..
2021. jan. 15. 00:01
 6/16 A kérdező kommentje:
Mármint az orrlyukon felszivas.
2021. jan. 15. 00:01
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Fejlesztenek orrspray vakcinát is, de nem tudom ez hogy halad.
2021. jan. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szerintem 100x elfogadottabb lenne, nem csak a tűszúrás, hanem az egyéb "jujjmilyen mellekhatasai lehetnek" részétől is.
2021. jan. 15. 01:00
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tűvel adnék be, csak úgy eltűnne a szervezetben, kiszámíthatatlan, hogy bekerül-e a keringésbe. Értem, hogy sokan tűfóbiások, de higgyétek el, sztem egy covid teszt kellemetlenebb, mint az a kis szúrás. Ha ügyesen adják be, kb nem is érzed. Na meg az élet során ennél sz@rabb fájdalmak is vannak: szülés, műtét (pl bölcsességfog-műtétnél én alapból 3 injekciót kaptam)
2021. jan. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mi bajod az injekcióval? Csak egy kicsit csíp az elején és ennyi.
2021. jan. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!