Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valóban igaza lehet Duda Ernő...

Valóban igaza lehet Duda Ernő virológusnak hogy a kínai teljes vírust tartalmazó vakcina hosszú távon autoimmun folyamatokat indíthat el a molekuláris mimikri miatt? Ti beadnátok ezt a vakcinát?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem pont az a baj az inaktivált vakcinákkal, mint ami az előnye, hogy teljes előlt vírust tartalmaz, teljes antigén szerkezetet.

Koronavírus is rendelkezik antigén mimikrivel, látjuk is sok autoimmun folyamatot tud elindítani olyan embernél is, akik eddig nem voltak autoimmun betegek. Ha beadjuk a teljes vírust, ami utána nem ürül úgy ki, mint az mRNS, akkor nem növeljük meg annak az esélyét, hogy autoimmun folyamatokat fog elindítani a teljes inaktivált vírust tartalmazó vakcina, hiszen ott vannak rajta ezek az autoimmunizáló antigének?

A hepatitisz B vírus is rendelkezik ilyen mimikrivel és úgy tudom ezért is a védőoltás felületi antigént tartalmaz csak (HBsAg)


2021. jan. 18. 07:43
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Ilyen vakcinákat nem adatnék be. Influenzára is egyszer kaptam oltást, soha nem voltam annyira beteg influenzától, mint az oltástól.
2021. jan. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
A legjobb az lett volna, ha Duda Ernő ezt alaposabban kifejti (beleértve ennek valószínűségét is), mert ez ilyen formában inkább hangulatkeltésnek tűnik, mint megalapozott szakmai álláspontnak. Azt nem tartom valószínűnek, hogy az engedélyező hatóságok ez a szempontot figyelmen kívül hagyták (ha valós egyáltalán).
2021. jan. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. De eu még nem engedélyezte..
2021. jan. 18. 13:28
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem véletlenül. Remélem nem is fogja.
2021. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 Nem, mert oda még nem nyújtották be (lehet okkal), de a több más hatóság igen.
2021. jan. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!