Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » November eleje óta elment a...

November eleje óta elment a szaglásom/ízlelésem...ki van még így? Lehet dokihoz kéne menni? Vagy van remény?

Figyelt kérdés

Az ízeket érzem úgy 40-50%-ban néha még egy picit jobban is de 100%-ban úgy mint régen nem és ez szörnyű.

A szaglásom kb 10%-ban jött vissza... Parfüm illatát enyhén érzem de a cigaretta szagát abszút nem a macska alom szagát se ami mellett azelőtt majd meg fulladtam ha mellém raknák ahogy alszok vígan aludnék tovább annyira nem érzem a szagokat.


Valószínűleg covidot kaptuk el még november legelején párommal neki már sokkal jobb

(mondjuk neki sokkal erősebb az immunrendszerre mint nekem)... Maga a betegség neki 3-4napig tartott nekem 2-3hét durvább tünetekkel pedig fiatalabb is vagyok 🤷. Engem már eléggé bosszant és lehúz hogy nem érzem a szagokat főleg hogy olvasom másnak 2-3hét alatt vissza jött teljesen és az ilyen hosszú idő ritka...:(



2021. jan. 22. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb menj orvoshoz.
2021. jan. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Orvos!
2021. jan. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szuper...:( Ha valamit nem akartam járvány idején akkor az hogy orvoshoz menni... Köszönöm a válaszokat legalabb rá veszem magam.
2021. jan. 23. 22:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, többen írják, hogy orvos...

De viszont ha már novemberben valószínű átestél, akkor úgymond mit kezd? Az orvos sem tudja visszahozni a szaglást/ízlelést. Egyébként meg ha eltelt már 2 hónap s nincs más tünetetek, szerintem érdemes türelemmel lenni. Ennek ellenére, ha orvoshoz fordulsz, nem csinálsz rosszat, csak szerintem a 2 érzékszerv visszatéréséhez idő fog kelleni, ezen nem hiszem, hogy az orvos fog tudni segíteni.

2021. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges az orvos. November 4-én ment el a szaglásom, és az ízérzékelésem. Az ízek két-három hét alatt rendesen visszajöttek. A rendes, az túlzás. Gourmet voltam mindig, most nem tudnám úgy részekre bontani, és jellemezni az ízeket.

De a szaglásom, na az rettenetes. Ráadásul a szakirodalom ezt már tartós károsodásnak nevezi, és senki sem tudja megmondani, hogy mikorra fog rendeződni. Nekem, az édes, kellemes illatok meg vannak. December végén, már azonosítani is tudom őket, mert sokáig ez is probléma volt. Éreztem a parfümjeimet, de hogy melyik melyik, ha koncentráltam se ment. Sokáig az is csak megcsapta az orrom, és utána nem éreztem. A büdösek most sincsenek meg. Lefolyó-csatorna szag, hal, bármi rossz, az egyszerűen nincs meg, nem érzem. A füstöt sem. Esetleg -de sajnos ritkán- hasonlóan mint a jó illatoknál, megcsapja az orrom, de el is tűnik. És gyakori a szagtévesztésem is. Sült csirke illatára egyszerre két dolog jutott eszembe, de egyiknek se volt köze a sült csirkéhez. Hasonló lehet mint a színtévesztés.

Teljesen fölösleges orvoshoz menni, nem fog tudni semmit kezdeni veled. A probléma, hogy a covid nálad is megváltoztatott pár idegsejtedet, az orrodban sértültek ezek a kis neuronok, és az agyadban is bekavart, és bár az orrod érzi, az agyad nem képes felismerni őket.


De ez is pont olyan változatos tüneteket okoz mint maga a korona vírus. Van ismerősöm, aki masszív hamutartó szagot érez mindenütt, a másik mindent büdösnek érez, a harmadik pedig sokkal erősebbnek érez mindent, így folyamatosan hányingere van tőle.

2021. jan. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Fú hát akkor hagyom az orvost ... Ha nem muszáj nem mennék. Egyébként mióta ki írtam a kérdést egyre jobban érzem a szagokat😂🤷🤦 képzeljétek pont aznap amikor kiírtam megérett a macskaalom a teljes cserére... Mondom kicserélem közben a cicám mindig ott téblábol mondtam neki hogy hogy tudsz ilyen büdöset kakilni na várjunk már hát én érzem hogy büdös szúrós tipikus macska pisi szaga van😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 gyerekek én sose örültem ennyire hogy érzem a szar szagát 🤦🤦🤦🤦😂


Neten olvastam hogy a szteroidos orrcseppek javíthatnak viszont nekem itthon olyan nincs sima van nazivin orrspray... Fújtam néhányat azóta kb jó. Egyébként én folyamatosan taknyolok lehet ez is baj volt plusz dohányzom ...Most kipróbálom hogy egy hétig használom az orrsprayt hát lesz javulás amikor covidos voltam akkor is kb életet mentett szintén egy hétig használtam. Utolsó: belegondolva lehet rosszabb hogy még jobban érzi a szagokat hogyha állandóan hányingere van szörnyű lehet szegénynek: (

2021. jan. 25. 07:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna a kérdés elejét.😁 Én csak a babakakit érzem tisztán (de egy ideig ücsörgött jó párszor szegénykém benne pár hete), a többi szagot csak picit. Pl most főztem szerintem egy ehetetlen krémlevest, mert semmit nem éreztem belőle. Én a sütik ízét valamennyire jól éreztem, úgyhogy ezt kihasználva most kezdhetek fogyózni...😁 Amúgy nekem a háziorvos azt mondta, hogy rosszabbat tesznek az orrcseppek. Bár ezzel nem értek egyet, viszont szoptatás miatt nem merem kipróbálni.😕
2021. jan. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én szinte ugyan olyan jó ízűt főztem párom szerint (mi egyenlőre csak 2en vagyunk:D )olyan 6-7 éve főzök mindennap...teljesen rá van állva a kezem miből mennyit kell. Ha nem vagyok benne biztos akkor szaglás alapján pótoltam ami kell bele.Na amikor elment a szaglásom ez volt az egyik legidegesítőbb hogy nem voltam benne biztos orromba nyomhattam volna a fa kanalat akkor se éreztem volna. Most már érzem az öblítőt is halistennek. Ha megsült valami a sütőben azt is. Néha 1-2orara mintha elmenne de utána vissza jön. Cica almot is...

Nekem eddig használt az orrspray. Sztem doki azért se ajánlja mert rá lehet szokni amit amúgy nem értek hogy borzalmas 😖 én sose tudtam 1 hétnél tovább használni alig várom hogy le teljen az egy hét 😂

2021. jan. 31. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!