Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen allergiával nem ajánlot...

Milyen allergiával nem ajánlott az oltás a koronavírus ellen?

Figyelt kérdés

Nekem sima pollen allergiám van és úgy gondolom, hogy ez nem kéne, hogy kizáró tényező lenne. Olyan kontextusban olvastam erről, hogy inkább olyan allergiákról beszéltek amikbe egyébként is bele lehet halni, ha az allergén bekerül a szervezetbe és nem kap az illető gyorsan kezelést (mogyoróallergia például).

Mit lehet erről tudni eddig? Nem nagyon találtam erre vonatkozó forrást sehol.



2021. febr. 2. 01:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%
A legsúlyosabb allergiás betegségnél, az úgynevezett anafalixia nevű betegségnél. Amelynél a szervezet szuperérzékenyen reagál bizonyos anyagokra. Ezért az anafalixiás sokk az ami előfordulhat, a vakcina beadása után. Bár elég ritka betegség, és az még ritkább hogy pont a vakcina valamelyik összetevőjétől kapjon valaki "túlérzékenységi" rohamot, illetve anafalixiás sokkot, de előfordulhat a nagy számok törvénye alapján. Életveszélyes állapot, de szerencsére nagyon gyorsan, és jól tudják ott helyben kezelni. Fel is vannak készülve rá, és azért kell legalább fél óráig az oltóhelyen maradni, hogy meggyőződjenek róla, hogy semmi ilyen jellegű reakciót nem okozott a vakcina.
2021. febr. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
47%
2021. febr. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Bocs az anafalixia nem betegség, hanem allergiás reakció.
2021. febr. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%

Egyest nagyon lepontoztátok, pedig ha tudnátok...

[link]

Ezt még idevésem, mert ebben is sok igazság van:

[link]

Ja, és el ne felejtsem. Arról, hogy mi van az oltóanyagban, itt tájékozódhatsz:

https://www.youtube.com/watch?v=ervsEwB7kOc

Az első 50 percben.

2021. febr. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
27%
Csak vicceltem, de azert beszarnatok, ha most bejelentenek, hogy felevente ujra kell vakcinazni, mi? :D
2021. febr. 2. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
18%
Ez nem kontraindikáció.
2021. febr. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%
Nem oltatom be magamat nem bizok az oltásban , rengeteg furcsaság van ebben a pandémiában , nem is hiszem el , hogy létezik , szerintem egy keményebb influenza van és arra fogják rá a covidot akik tüneteket produkálnak se tudhatják , hogy az valóban Covid volt e..bele van a Politika is rendesen csavarva az emberek manipulálása megfélemlítése kizsakmányolása tönkretétele , nagyobb baj a vírusnál amit okoz a gazdaságban. Emberek megsinylik a virus okozta válságot munkahelyek elvesztése pénzügyi gondok megszaporodása mert sokan felélték az összes készletüket és ebből nagy baj lesz ! Nem a vírus a legnagyobb veszély hanem a vele járó válság amiből háború lesz ez valószínű!! nem fogják tudni kontolálni az emberiséget és a világ összes népe már lázad , már már kezdik felismerni a virus mögötti valódi okokat a miértjét és még csak az elején jàrunk lesz ez sokkal rosszabb is amiből ki fog pattanni a szikra és lángra lobban.
2021. febr. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
51%
Maga a vírus valóban létezik, ez tagadhatatlan, az meg, hogy mi a neve, teljesen mindegy. Viszont az igaz, hogy szerintem is nagyon túlzóak ezek az intézkedések, hiszen a most elszenvedett hiányok nagyobb problémát okoznak és a jövőben is azt fognak,bár az emberi életnél semmi sem drágább. A hatását akkor fogjuk érezni, amikor ennek vége lesz, a mostani lázadások ahhoz képest 0-val egyenlőek.
2021. febr. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%
Én sem venném fel az oltást a helyedben ha ezen kívül makk egészséges vagy. Nem az allergia miatt, illetve nem is a konteók miatt, hanem mert szeretném az egészségem természetes úton fenntartani, nem pedig belém fecskendezett szarokkal.
2021. febr. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
#1-2 azért van lepontozva, mert olyan dologban okoskodik, amiről lövése sincs. Az anafilaxia nem betegség, hanem tünet. Bárkinél jelentkezhet, ha egy olyan anyaggal találkozik. Van aki méhcsípésre, van aki földimogyoróra, van aki öt kiló földieperre, van aki kutyaszőrre kap anafilaxiás sokkot. Attól azonban, hogy valakinek valamire anafilaxiás sokk alakul ki, tisztára nem biztos, hogy az oltásra is kialakulna. Semmi összefüggés nincs a kettő között. Ilyen erővel az összes növényre, állatra sokkal kéne reagálniuk, csak mert egy dologra allergiásak?
2021. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!