Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covidoskent erdemes lazat...

Covidoskent erdemes lazat csillapitani?

Figyelt kérdés
Vagy jobb, ha hagyjuk, hogy felmenjen? Dohanyzassal mi a helyzet? Sulyosbitja a tuneteket vagy csak meghosszabbitja a betegseget? A csaladban egyedul en vagyok szarul emiatt, mindenki mas tunetmentes. 23F
2021. febr. 7. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Ne dohányozz a betegség alatt, lázcsillapítás közérzet szerint: ha rosszul érzed magad csillapítsd, egyébként nem szükséges.
2021. febr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Mielőbbi jobbulast
2021. febr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
A dohányzás csak rontani tud a helyzeten. A lázat semmiképp nem érdemes hagyni felmenni. Hónaljban mérve 38C felett lehet csillapítani.
2021. febr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hat ez egy hosszu betegseg lesz nikotin nelkul... koszi a valaszokat!
2021. febr. 7. 12:19
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Ha 7-10 nap után nem leszel jobban, menj be a covid-kórház ambulanciájára. Nekem ott derült ki, hogy tüdőgyulladásom van, és vérhigító kezelés is szükséges a laborleleltek alapján. Kaptam antibiotikumot is.

Nem éreztem magam nagyon betegnek, csak a lázam ment egyre feljebb. Nem is tartottak bent, és a kezelés hatására pár nap alatt rendbe jöttem.

Persze lehet, hogy anélkül is meggyógyultam volna, de ezt nem lehet tudni. A trombózis kockázatom mindenesetre jó magas volt, és nagyon örülök, hogy se tüdőembóliát, se stroke-ot nem kaptam.

2021. febr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ötös! Én Szlovákiában élek, nálunk szerintem nincs olyan, hogy covid-kórház, legalábbis én még nem hallottam erről. Most már rendben vagyok, jól érzem magam a hőemelkedés ellenére. Azért kérdeztem ezt, mert elég erős dohányos vagyok, nehezen bírom ki nélküle. A pozitív tesztemen az áll, hogy 39 fokos láznál hívjuk a mentőket, amit én nem igazán értek, mert ugye a 39 fokos láz nem mondható annyira vészesnek.
2021. febr. 7. 15:50
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Dohànyozhatsz , én a cigitől lettem jobban a Covid betegség alatt , ha erős dohányos vagy csak elvonàsi tünetet okozol magadnak , egyébként Francia orvosok összefüggést találtak a nikotin és a Covid között , valamennyire véd a nikotin a Covid vírus ellen.
2021. febr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7

Ezt én is hallottam, csak ugye a hagyományos cigaretta töredékét teszi ki a nikotin. Bár én iqos-t szívok, ezt lehet, hogy meg kellett volna említenem.

2021. febr. 7. 16:26
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
A dohányzók nagyobb eséllyel kerülnek kórházba, lélegeztetőgépre és halnak meg covidban.
2021. febr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
minden influenzafertőzésnél ugyan az a forgatókönyv, itt is, napközben mehet 38 láz az megakadályozza a virus szaporodását este alvás előtt levinni 36.5 re
2021. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!