Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi az esélye, hogy piercin...

Mennyi az esélye, hogy piercing szúrásakor HIV fertőzött lettem?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy pc szúrás által került a vírus a szervezetembe. Tudtommal jó hírű budapesti szalon, testmódosításokat is végeznek ott többek között, tehát szerintem ott még fontosabb a higiénia a sok vér miatt, de nem figyeltem a steril cuccokra a 2 perc alatt amíg ott voltam. Előttem tetováltak, ennyit láttam. De hogy a tű meg kesztyű tiszta és új volt-e, nem tudom, csak remélem. Viszont iszonyat gyorsan és zökkenőmentesen gyógyult a tragus pc-m, nem fertőződött el, ami gondolom már eleve bekovetkezett volna ha nem steril dolgokkal dolgoznak, nem? Illetve a HIV is úgy kerülhet át, hogy nem sterilek a cuccok. Szóval minderre mennyi az esély? Mindez úgy 4 hónapja volt.

2021. febr. 8. 09:41
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Ja meg nem is lenne elég, hogy nem sterilek a cuccok, hanem egy HIV fertőzött ember vére is kellett volna hogy legyen rajta, ha jól gondolom. Csak hát annyura gyorsan végzett vele a srác, hogy csak pislogtam, kb a kezelésről szóló utasitasokat is nekem kellett belole kihuznom, semmit sem mondott magatol, szval ebbol a szempontból nem volt túl bizalomgerjeszto
2021. febr. 8. 09:43
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
0 esélye van. Az ilyen helyeken a szúráshoz egyszer használatos tűt használnak, ezt szúrás előtt bontják ki és utána kuka. Kb 20 forint egy ilyen tű, hidd el, ezen nem spórolnak!
2021. febr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

De miért gondolod, hogy fertőzött vagy?

Vagy van egy pozitív teszted, és most az eredetét kutatod?


Jónevű szalonban kicsi rá az esély.

2021. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
65%
szerintem menjél pszichologushoz
2021. febr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem, nincsen pozitív tesztem, meg nem is rémlik hogy a szúrás után néhány héttel megfázásos tüneteket produkaltam volna, csak kb 1 éve uj parkapcsolat kezdeténél elmentunk a parommal anonim hiv szuresre, mindkettonknek negativ lett, csak most lett ez a pc-m, és nem a jól bevalt piercingesemnel szurattam mert ő videken dolgozik, így felmerult benmem a kerdes, hogy nagy pesti forgalmas szalon, ahol raadasul testmodositasokat is csinal ugyanaz a srac aku szúrja a pc-ket, bar azt gondolnam ilyen helyeken főleg alap kell hogy legyen a higienia.
2021. febr. 8. 09:48
 6/28 A kérdező kommentje:
És vajon minden vendég után steril, új kesztyűt húznak fel? Amikor behivott a srác, már rajta volt azt hiszem, vagy talán akkor igazgatta a kézen.
2021. febr. 8. 09:49
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt.
2021. febr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire parázol, menj el szűrésre. De nulla az esélye kb.
2021. febr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
62%
Oltást kaptál koronavírus ellen? Bizonyos vakcinák esetén a HIV teszt fals pozitivitást mutat. Ez esetben még nem vagy aidses, csak a teszt lesz pozitív. Szóval nem hinném, hogy a szalonban szedted volna össze.
2021. febr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Meg az igaz, amit írtam nem? Hogy ha nem steril a cucc akkor szokott elfertőződni általában a pc helye, begyulladni stb, a HIV-nek is elsosorban a nem steril dolgok az okozói, de mivel komplikacio mentes gyogyulasa volt, így valóban a HIV-re se sok esély van...
2021. febr. 8. 09:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!