Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Autoimmun betegség lenne?

Autoimmun betegség lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Ma kaptam meg a labortól a kislányom vérvétel eredményét és hát az autoantisteknél az eredmények nem valami bíztatóak... Holnap hívom a gyerekorvost időpont egyeztetés miatt, de ha van valaki aki addig tudna nekem valamit ezzel kapcsolatban mondani azt megköszönném.

Az eredmény: gliadin (deamidált) igg-ak 1.7

Gliadin (deamidált) iga-ak 0.5

t-transglutaminase iga auto-Ak 0.1

A normál érték pedig 7 lenne...

Előre is köszönöm a segítséget.



2021. febr. 10. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek alapján inkább gluténérzékenység gyanúja merülhetett fel és ezért végezhették ezt a vizsgálatot.

Nekem úgy tűnik a leírtak alapján, hogy a 7 alatti értékek a normálisak, a 7-10 közötti nem egyértelmű és a 10 feletti pozitív. Így a leírtak alapján szerintem inkább arra lehet következtetni, hogy nem igazolódott be a cöliákia.

Mi alapján merült fel az autoimmunitás gyanúja?

2021. febr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Fhuu így már értem. Én csak azt néztem hogy a 7 a normál érték és van egy kis rublika minden eredmény mellett és ugye mind a 3 érték a legalacsonyabb szinten van, de most már így értem és megnyugodtam. Viszont a limfocitája magas 40ig normális és neki 57 lett a neutrofil pedig 32 és 50-től lenne normális.

Nagyon szépen köszönöm a válaszát, igazán megnyugodtam.

2021. febr. 10. 23:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennyi információ alapján nehéz és felelőtlen dolog lenne bármit is mondani, hiszen nem is látjuk a leukociták abszolút számát. Sok minden okozhatja az eltérést. Pontosan a kezelőorvos tudja értékelni ezeket a leleteket. Látni kell a teljes vérképet, az abszolút számokkal, egyéb leleteket, látni kell a fizikális állapotot és ismerni kell az anamnézist is.
2021. febr. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam feltölteni a leletet de nem tudom hogy kell. A leukocitenje az tökéletes 7.7 és a normál érték az 4.5-12.0 közt van.
2021. febr. 11. 08:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem autoimmun beteg. Normál értékei vannak. Limfocita eltérés pedig egy vírus fertőzés miatt van.
2021. febr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!