Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tüszős mandulagyulladásnál...

Tüszős mandulagyulladásnál mikor múlik el a fehér lepedék a manduláról?

Figyelt kérdés

10 nappal ezelőtt kezdtek el fájni a nyirokcsomóim, majd előbb utóbb észrevettem a mandulámon megjelenő fehér lepedéket,illetve pokolian fájdalmas a saját nyálam nyelése is.

Elmentem az orvoshoz, tüszős mandulagyulladásra felírt nekem augmentin duo-t, 3.napja szedem.

Talán a közérzetem halványan jobb, de a nyelés ugyan olyan pokoli és fehér folttal se történik semmi.

Akinek volt már ilyennel tapasztalata, nektek mennyi idő után tisztul le a mandulák?

Öblögetek sós vízzel is, de semmi hatása, nem is foltok vannak a mandulámon, hanem az egész összefüggően vastagon fehér lepedékes.. :/



2021. febr. 12. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gyógyszer szedés után már második nap jobb volt.
2021. febr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az antibiotikumnak kell egy pár nap, hogy hasson. A kezelés 3-4. napjától várható érezhető javulás, úgyhogy lassan kellene érezni.
2021. febr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A sós víz tüszős mandulára nem elég,antibiotikum kell.

Menj el a gégészetre,minél előbb.

2021. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha valaki később rátalál a kérdésre mert érdekli:


A 2. válaszolónak lett igaza. :)

Antibiotikum elkezdésétől számított 3. napig borzalmasan voltam. Láz és iszonyú fájdalom, nyelni nem tudtam.

4. napon végre megkönnyebbülve tapasztaltam javulást. A fájdalom jelentősen enyhült, noha még fájt, de már elviselhető volt, sokkal könnyebb volt enni és inni is. Egy pár órára lett hőemelkedésem, de feljebb nem ment. Aznap éjszaka már végre aludni is tudtam. A fehér foltok viszont még továbbra is jelen voltak.

5. napon végre vége lett. A fájdalom teljesen elmúlt, már hőemelkedés se volt. Szabadon tudtam inni, nyelni. A fehér foltok elkezdtek kopni.

6. nap a fehér foltok teljesen letisztultak:) A manduláim még elég megviseltnek néztek ki és vöröses-bíboros színűek voltak, de a pár nap után a pirosság is elmúlt.


Remélem segít valakinek a kérdés. Tartsatok ki és szedjétek az antibiotikumot! :)

2021. febr. 20. 12:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszi szépen! Nekem segített a kérdés:)
2021. szept. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4


Köszi szépen kedves Kérdező, hogy megírtad a tapasztalatodat is!

Én most vagyok a 3. nap végén.

Egy picit jobban érzem magam. Viszont az antibiotikum mai 2. adagját - bocsánat - kihánytam. Lehet, épp félidőnél lévén ez a holtpont és innen már felfelé haladok. :)

De az antibiotikum szedését nem hagyom abba ennyi miatt. Ha esetleg a holnapi adagnál is hasonlót tapasztalok, akkor jelzem az orvos felé.

(Normaflore-t már az első naptól szedek... ma a hányás után is vettem be egyet, remélve, hogy az valamennyire segít.)

2022. jan. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!