Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem nagyon követem a híreket...

Nem nagyon követem a híreket így lehet hülye kérdés, de a brit koronavírus mutáció azonkívül hogy könnyebben terjed, különbözik még valamiben a sima vírustól?

Figyelt kérdés

Veszélyesebb vagy ilyesmi?

Meg van ezenkívül még valami más mutációja is a vírusnak, amiről szoktak beszélni?


2021. febr. 13. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha jol olvasom, nem egyertelmu, hogy a birt varians halalosabb, de egyes eredmenyek e fele mutatnak.


Egyes uj eredmenyek szerint, a brit varians (ami a B117 nevre is hallgat) is hordozhat egy mutaciot (E484K), ami csokkentheti a jelenlegi oltasok hatekonysagat (eddig ezt a mutaciot idezojelben csak a brazil es a del-afrikai variansban talaltak meg, nem a britben). Ez a legnagyobb problema talan.

2021. febr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Semmi, valószínűleg csak azért találták ki hogy fenn tudják tartani a félelmet.
2021. febr. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jobban lehet vele rettegtetni a birkákat.
2021. febr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Persze, rengeteg variánsa van, pl. a Dél-Afrikairól is volt szó.

A vírus fehérjeburkában vannak különbségek ált. a mutációk között.

Úgy tudom, hogy halálosabbnak nem halálosabb.

2021. febr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!