Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A munkahelyen a főnök azt...

A munkahelyen a főnök azt mondta, hogy kötelező beoltatnia magát minden dolgozónak magát covid ellen, különben kirúgja őket. Ez jogszabályellenes?

Figyelt kérdés
Elméletileg európai és magyar jogszabályba is ütközik, ennek ellenére a főnök azt mondja, hogy aki nem oltatja be magát azt kirúgja. Mit lehet tenni ellene? Beperelni? Milyen lehetősége van egy dolgozónak aki nem akarja beoltatni magát?

2021. febr. 13. 20:38
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
43%
Egészségügy?
2021. febr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
56%
Keresel egy dokit, akinek csúsztatsz egy kis pénzt, lepecsételi, hogy beoltott, de nem adja be. Pénzzel mindent meg lehet oldani.
2021. febr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
81%

2

Ha a kérdezőnek lenne annyi pénze, amennyiért ezt egy orvos vállalná, akkor nem aggódna a munkája miatt.

2021. febr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
37%
Perelés nem könnyű mert jog törvény felül írja a valóságot , utánna kell járni . Az orvost se fizesse le mert már idén büntetik a hálapénzt .
2021. febr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
69%
Egyébkent a tippem az hogy a kormány a jogrenddel kenyserithet szerintük , de maszek meg cég nem . Vedd fel diktafonnal videoval a dolgokat es leplezd le ...
2021. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 Hellmano ***** válasza:
74%
Ha magáncég sajnos megteheti a főnök, joga sok nincs hozzá amúgy, viszont, ha kijelenti, hogy elbocsájt, ha nem oltatod magad nem tudsz mit csinálni és szerintem pereléssel sem sokra mennél, mert elhúzódna évekig, meg nem hiszem, hogy foglalkoznának vele. Jobb lesz, ha már most új munkahely után nézel.
2021. febr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem akarod beoltatni magad akkor felmondassz és tovább lépsz vagy megpróbálod jogi úton vhogy megszorongatni a tökét bár én úgy tudom hogy a saját vállalkozásában elvileg joga van ehhez kötni a munkaadást de lehet rosszul tudom.A helyedben én egy jogászt felkeresnék és megkérdezném hogy van ez illetve mik a jogaid.Ha pedig düllőre jutsz esetleg jogilag de a többi beoltott rád fúj mert te oltatlan vagy akkor így is úgy is kimarnak onnan sajnos.Ezt akarták elérni hogy ilyen megosztott legyen a társadalom
2021. febr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
64%
Semmit sem tehetsz. A ceg tulajdonosa donti el, hogy milyen kriteriumok alapjan foglalkoztat masokat.
2021. febr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
57%

Ha nem ezért, akkor másért fog kirugni. Persze lehet perelni, de van kedved, időd,pénzed,energiád rá?


"Keresel egy dokit, akinek csúsztatsz egy kis pénzt, lepecsételi, hogy beoltott, de nem adja be. Pénzzel mindent meg lehet oldani."


Ja, pont most, amikor mindenkit ellenőrizni fognak a hálapénz miatt...

2021. febr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
17%

Nem hiszem, hogy jogellenes lenne.

A tesóm dolgozott egy kukás cégnél, rakodóként. Náluk is kötelező a védőoltás, hiszen ki tudja, hogy milyen fertőző cuccok vannak a kukákban. Vérhas ellen biztos, hogy kaptak védőoltást, a többit nem tudom. De ha az egyik oltásra mondhatja a munkaadó, hogy kötelező, akkor valószínű, hogy egy másikra is. Valahol logikus is, ahol mondjuk 100+ ember találkozik egy nap, aztán megy haza a családhoz.

Most tételezzük fel, hogy az oltóanyag hatékony, nem ártalmas, és nem chipelni akarnak. 😉 A vírus pedig valamivel veszélyesebb, mint a szezonális influenza.

2021. febr. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!