Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ilyenkor vajon mi van? (korona...

Ilyenkor vajon mi van? (koronavírus-oltakozás)

Figyelt kérdés

Anyukám és az élettársa hetekkel ezelőtt, még a legelsők között beregisztráltak nekem a vakcinainfo.gov.hu n . Tegnap este pedig gondoltak egyet, s mivel eszkalálódik a koronahelyzet, és mindenhonnan a csapból az az folyik, hogy hű de milyen súlyos, meg hú de milyen súlyos a helyzet, meg mást sem tol az összes tévé (kivéve a NatGeo-t, az HBO-t meg az Izaura TV-t), hogy ilyen súlyos a koronahelyzet meg olyan súlyos, meg ennyien haltak bele meg annyian haltak bele), ezért regisztráltak oltásra egy MAGÁNegészségügyi intézetbe, nagyon drága pénzért.


Relatíve magas a nyugdíjuk, megengedhetik maguknak, csak kérdés, hogy mi lesz ilyenkor azzal a szurival, amire államilag regisztráltak? (Várhatóan magánba hamarabb kerül rájuk a sor, mint államilag)



2021. febr. 15. 13:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A kérdés magyarázatába (kifejtős rész), az első mondatba véletlenül becsúszott egy nekem szó. Maguknak regisztráltak, a kérdés többi része áll. Kérdés: mi van ilyenkor? Várhatóan magánban hamarabb sorra kerülnek, mi lesz ilyenkor az állami szurival?
2021. febr. 15. 13:35
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Nem lehet oltatni semmilyen magánintézményben. Abszolút elsőbbséget élvez az állam a vakcinákhoz való hozzáférés terén.

Nem tudom, hogy milyen intézmény ez, de simán lehet, hogy átverték őket.

2021. febr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 alletta ***** válasza:
0%

szerintem mást fognak oltani, a listájuk alapján.

kicsit átgondolhatták volna, elhamarkodott döntés volt.

2021. febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Arról van szó, hogy ők tévét néznek, netet olvasnak, és mindenhonnan ömlik a hisztériakeltés, meg a pánikkal együtt az, hogy oltass, oltass, oltass. És mivel sajnos az állami regisztrációval nem küldik együtt a dátumot is (sokkal megnyugtatóbb lenne - még akár egy távoli dátummal is - ha tudnám, hogy teszem azt május 21-én fognak oltani, mintsem az, hogy majd, egyszer, valamikor, amikor rádkerül a sor), és tehetősek,meg jó pár érzékenységük háttérbetegségük van (laktózintolerancia, magasvérnyomás..., túlélt rákbetegség), ezért nem bírnak várni, meg, mivel tehetősebbek az átlag kisnyugdíjasnál (egyikük csúcsvezető volt, a másikuk második szintű vezető) ezért aztán ugyan nem egy politikusi, de jó jövedelmük van.
2021. febr. 15. 13:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Komolytalan az egész koronavírus regisztráció, még csak nincs is TB számhoz kötve. Ha előtte megkapják máshol, vagy csak úgy döntenek, hogy nem akarják az államit, akkor ha kapnak értesítést, hogy mehetnek oltásra akkor jelzik, hogy köszi, nem.
2021. febr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Még egyszer: az államok, a kormányok elsőbbséget élveznek a vakcinákhoz való hozzáférés terén. És mivel hiány van az oltásokból,

nem fog még egy jó ideig ilyen magánintézményekbe kerülni elég adag.

2021. febr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi is előregisztráltunk a Nemzetközi Oltóközpontnál, mivel szeptemberben külföldre szeretnénk menni, viszont elég nehéz kiszámolni, hogy az állami oltás mikor jut el hozzánk. Mondjuk mi csak fejenként egy ötöst fizettünk, amiben benne van az első oltás ellátási díja is. Ők mennyit fizettek?
2021. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7: nem akartam kiírni, amit 7 kiírt, de megerősítem, arról van szó (most sem írom ki)
2021. febr. 15. 14:01
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Jah, hogy az 5 000 forint/kopf volt a drága pénz?
2021. febr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is ezt néztem, hogy aki ezt megteheti, az tehetős?:D
2021. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!