Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért vannak előnyben azok az...

Miért vannak előnyben azok az emberek a Covid-19 oltásnál, akik szándékosan tönkreteszik az egészségüket? Miért kapnak ők hamarabb mentességet a kijárási korlátozások alól?

Figyelt kérdés
Több 60 év alatti túlsúly és dohányzás következtében krónikus betegséggel szenvedő ismerősöm már megkapta az oltást, és ők hamarosan mentesülnek az este 8-as kijárási tilalom alól. Akik meg nem teszik szándékosan tönkre az egészségüket, ők továbbra is erősen korlátozva lesznek az életükben még egy jó ideig.

2021. febr. 17. 12:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

A 10-est kiegészíteném:

Nem csak a halálról van szó. Ahogy ott elhangzott, sokszor kórházi kezelés kell a gyógyuláshoz (remélem kedves kérdező, azt nem akarod tőlük megtagadni), ami leterheli az ellátórendszert, aminek következtében a nem krónikus betegek sem jutnak megfelelő ellátáshoz. Ez főképpen az altatásos műtéteket érinti, mivel az aneszteziológusok nagy száma van most a Covid osztályokon. De ugyanez a helyzet az intenzív ellátással is.

2021. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%

Miért. Sósan étkeztek. Attól van a magas vérnyomás mi? Csakis. Aki kövér, az zabàl, nem dolgozik. Nyilvàn. Alacsony pajzsmirigyműködés, autoimmun betegség szóba sem jön.

Nem bàntani akartalak, csak elmondtam, zabàlàson kívül mitől lehet túlsúlyos valaki.

2021. febr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
73%

10-es vagyok.


Ez meg a másik, amúgy valahogy eszembe sem jutott, hogy mennyire terheli az egészségügyet. Nagyon hasznos, amit írtál, egyszerűbb és kevésbé megterhelő, ha beadják az oltást, és integetnek, mint hogy be kelljen fektetni a kórházba.

2021. febr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a80+ hova mennek este 8 utàn? Gondolkozz.
2021. febr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%
#12: Pszichológiai okok miatt is el lehet hízni. Az ember zsírpáncélt szed fel.
2021. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
91%

1. Nem lesz itt semmiféle engedmény, amíg nem fér mindenki a vakcinához.

2. Mire ez eljön (kb nyár), pont azok fognak szívni, akiket mostanában oltottak be, vagy voltak covidosok, mert éppen lejár nekik a 4-6 hónap.

3. Az viszont kétségtelenül pofátlanság, hogy aki mondjuk sokkal egészségesebben él és szinte semmi tünettel átesett rajta, az most PÉNZÉRT teszteltetheti le magát (antitestre, vérvétellel), aki meg dagadt, dohányos, alkoholista és tünetei voltak, ezért ingyen letesztelték már akkor is, az most ingyen kapja a papírost. Ez úgy lenne fair, hogy mindenkinek járna egy ingyenes tesztelés lehetősége ebből a célból.

2021. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
77%
Akkor te kötelezővé tennéd.
2021. febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%
Diktatúràhoz szoktatok. Abban érzitek jól magatokat.
2021. febr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
40%

Aki tudta, hogy valószínűleg beteg, de enyhe vagy szinte semmi tünete nem volt, és azért nem ment orvoshoz, nehogy karanténba kerüljön, az megérdemli, hogy most fizessen.

Akinek meg az éjszakába nyúló bulizás hiányzik, az kizárt, hogy egészséges életmódot folytat.

2021. febr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nézd én túlsúlyos vagyok és szószerint talán 10 éve voltam beteg..én ápolom a családom,sokszor még a barátaim is ha betegek, sosem kapom el illetve nem betegszem meg, most sem félek..de mondjuk aki dohányzik és vékony az mire fel egészségesebb akkor őket is hátrébb kéne sorolni? Depressziósokkal mi van talán őket sem kéne védnei amikor az ő immunrendszerük rosszabbul teljesít?

Te aki egészséges vagy örülj h könnyen megúszod ha elkapod azokat kell olatani akiket védeni kell..és az nem te vagy..

2021. febr. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!