Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Biztos jó a kínai egész...

Biztos jó a kínai egész inaktivált vírus vakcina, nem lesz nagyobb esély arra, hogy autoimmun betegség alakuljon ki hosszabb távon, mint a többi oltás esetében?

Figyelt kérdés

Kína politikája olyan minél előbb oltóanyag mindegy milyen csak hasson valahogy hogy a munkás osztályt oltsák minél előbb be, hogy a GDPt termeljék..

Immunológus ismerősöm azt mondta hogy ő kínaival nem... kérdeztem miért?

Azt mondta szerinte ennél a leginkább a rizikó, hogy autoimmun folyamat alakuljon ki hosszabb távon.

Szerinte ebből a vírusból minél kevesebbet kellene bejuttatni, mivel látjuk, hogy ez a vírus immunrendszert valahogy tudja manipulálni valamint autoimmun folyamatokat indít el bennünk.

Szerinte ez leginkább a molekuláris mimikri miatt van, hasonló molekuláris szerkezeteket tud felvenni mint a saját egyes fehérje szerkezeteink és mindegy hogy inaktivált vagy nem a vírus attól még ez a szerkezet ott marad és ha hasonló akkor indulhat ellene autoantitestek.

Mondtam neki hogy de sok ilyen oltásunk van pl. influenza... erre azt mondta influenza nem is okoz long influenza betegséget meg autoimmun betegséget...


2021. febr. 20. 10:22
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
20... Hogy mi?.... ki mondta hogy baktériumok.. MRSA baktérium fertőzés elleni vírus terápia.. csak hogy értsd...
2021. febr. 21. 20:54
 22/23 anonim ***** válasza:
29%
:D persze persze, ha hozzáértő lennéd, akkor szerntem éreznéd, hogy most mennyire mondtál csacsiságot. Édes f.szom, hogy lehet vki ennyire buta, mint te? :)
2021. febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
De igen. Az autoimmun betegség léte különösen rizikófaktor.
2021. febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!