Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha bebizonyosodik 2-3 hónapnyi...

Ha bebizonyosodik 2-3 hónapnyi használat után hogy az orosz és a kínai vakcina is hatásos, ti is beadatjátok?

Figyelt kérdés
Én eddig merőben elleneztem mindkettőt, viszont a nyugati vakcinák szállítási ideje miatt ha így megy ez elfelejthetjük a nyarat. Én már szabadulni akarok az egésztől, utazni, amihez kell a vakcinaigazolás. Én alapból úgy vagyok az egésszel, hogy mivel fiatal vagyok, 2x is igazoltan elkaptam a vírust, és nem voltak komolyabb tüneteim, megelégszek egy középszerű vakcinával is. Mi a ti véleményetek?

2021. febr. 21. 13:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Mérő László írt erről a minap egy cikket, érdemes rákeresni. A lényege: mi van akkor, ha beoltod magadat a kínai vakcinával, megkapod az oltási útleveledet és az egyik EU-s ország határán visszafordítanak azzal, hogy oda csak az EU által is engedélyezett oltóanyaggal beoltott személy léphet be.

Javítsatok ki, ha tévedek, de én úgy tudom, hogy ezt a kínai oltóanyagot az EU egyelőre nem engedélyezte.

2021. febr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Nem akarok utazni, szóval nem.
2021. febr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Ha beoltatod magad, attól még elkaphatod és fertőzhetsz is. Folyamatosan oltathatod magad, mert a vírus mutálódik. Mint, ahogy az influenzát sem tudják megszüntetni a mutálódás miatt vakcinával, így ezt sem fogják. Ha beoltatod magad, attól még ugyanúgy kötelező lesz a maszk használat és nem lesz egyelőre semmi sem a régi.
2021. febr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Mivel tervezek külföldre menni, csak olyat adatok be amit az Európai Gyógyszerügynökség is jóváhagyott. Valószínűleg ha lesz egységes európai vakcinaútlevél, csak az ilyenek lesznek elfogadottak.
2021. febr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Én már elvesztettem a fonalat,nem tudok ki igazodni a vakcina káoszból. A kínai is lehet hatékony, de nem fogadta el az EU.
2021. febr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

"Ha bebizonyosodik 2-3 hónapnyi használat után hogy az orosz és a kínai vakcina is hatásos, ti is beadatjátok?"


Ez már hónapok óta bizonyítva van.


"Mérő László írt erről a minap egy cikket, érdemes rákeresni. A lényege: mi van akkor, ha beoltod magadat a kínai vakcinával, megkapod az oltási útleveledet és az egyik EU-s ország határán visszafordítanak azzal, hogy oda csak az EU által is engedélyezett oltóanyaggal beoltott személy léphet be."


Ez hülyeség, ahogy van. Európán kívül is kellene gondolkodni. Észre kell venni, hogy kínai és orosz vakcinával oltják majd be a fél világot (Közel és távolkelet, afrika, dél-amerika). Gondoljátok majd, hogy pl. nem engednek be az EU-ba egy Szerb állampolgárt, mert orosszal/kínaival van beoltva? Vagy akár egy kínait/dubait/emírségek belit/mexikóit/argentínt?


Az meg, hogy nem engedélyezte az EU elég nyilvánvaló, hiszen:


-Nem vásárolt belőle

-A gyártó se adott be kérelmet


Akkor mit is kéne engedélyezni?


Nem vagyok semmilyen bérenc, ezek csak tények.

2021. febr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%
Mindegyik vakcina veszélyes, ezt a járványt nem oltással kell kezelni.
2021. febr. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hagyjuk mar ezt a veszelyes dolgot. Miert van az, hogy mindegyik ilyen oltassal kapcsolatos bejegyzes alatt megjelenik valaki, aki szentul megvan gyozodve arrol, hogy a vakcina halalos? A családom felet mar beoltottak a Pfizerrel, es maximum 1 napig ereztek magukat gyengenek. Ezenkivul semmi mellekhatasa nem volt.
2021. febr. 21. 18:43
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
Én azonnal beadatom, amint lesz rá lehetőségem, nem várok semmire. Ha várok, azzal saját magam és hozzátartozóim, ismerőseim életét veszélyeztetem. Ez magasabb rendű szempont, mint az vakcina útlevél kérdése.
2021. febr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%
Ezek a modern oltások nem lehetnek halálosak, ugyan már, hát nem a középkorban élünk. Viszont a vírus az pusztító.
2021. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!