Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem bírom elviselni a "papír"...

Nem bírom elviselni a "papír" maszkot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A textil "civil" maszkokkal gyakorlatilag semmi bajom nincs, elviselem, mert muszáj.


Bár jómagam is marhaságnak találom, de ettől függetlenül szó nélkül felveszem és hordom.

Utcán is hordtam, amikor kötelező volt (nemrég szűnt meg ez)


Viszont most a munkahelyen kitalálták, hogy kizárólag az általuk szolgáltatot "sebészmaszkot" (kék egyszer használatos) fogják elfogadni, a "civil maszk" hétfőtől nem megengedett.


Viszont én pont azért vettem textil maszkokat, mert az eldobhatót nem bírom elviselni.

Elvárják, hogy 10-12 órán keresztül hordjuk UGYANAZT az egy maszkot.


Oké, hogy lehet venni, de az elég drága volna.

2 óránként kellene új maszk, ami napi 5-öt jelent, azaz havonta 100-120 darabot.

Legalább két doboz egy hónapra, azért annyira jól nem keresek....


Szóval ez nem opció.

Mit tegyek? Engem gyakorlatilag az eldobható aszk annyira zavar, nem bírom elviselni, hogy a munkámban is akadályoz.



2021. febr. 21. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Akkor felmondasz, vagy csak nem végzed a munkád, és kirúgnak. :) Lehet választani.
2021. febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

El kell viseld ha ezt találták ki.Ezt tudod tenni

Megszűnt?Nem is tudtam

2021. febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#2: Nem biztos, hogy Magyarországon dolgozik a kérdező.

Kedves kérdező, mondjál fel, és keress egy másik munkahelyet, ahova elfogadják a szövetmaszkot.

2021. febr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Magyarországon dolgozom Esztergomban.


Sajnos nem sok alternatíva van, muszáj elviselnem.

Ma kaptam két maszkot de négyet használtam el.


Előbb-utóbb elfogy.

Az a baj, hogy maximum 2-3 óra elteltével már annyira szöszöl és irritál, hogy már letépem a fejemről, de egyből veszem is fel a következőt.


Volt egyébként, aki hazament a maszk miatt.

2021. febr. 22. 18:06
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigyellek, el sem tudnám képzelni, hogy abban dolgozzak. Még fél órára a boltba is nehezen viselem, hol viszket, hol szúr, dörzsöl, elcsúszik, izzadok alatta, volt, hogy ügyintézésnél meg felét elfelejtettem, amiért mentem, annyira zavart. Nagyon várom, hogy végleg eldobhassuk.

Nem tudom, mit dolgozol, de esetleg, ha látják, hogy csökken benne a munka mennyisége, minősége stb, hátha lehet tárgyalni és engednek textilbe dolgozni.

2021. febr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Autógyárban (Suzuki) szalag mellett.

Elég kényelmetlen a munka a maszkban, de eddig legalább meg volt engedve a saját maszk.

Valahogy kibírom, de muszáj 2-3 óránként lecserélni.


Sajnos 1-2-3 de még 10 ember miatt sem fognak változtatni a döntésen.

(Csoportvezetők többsége is fel van háborodva, de nem tudunk mit tenni)

2021. febr. 23. 19:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Van valami szakszervezetetek? Sztrajkolni kellene
2021. febr. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Irigyellek, engem tavaly onnan lapátra tettek, ahogy bejött a vírus.. pedig jó hely volt..
2021. márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 krwkco ***** válasza:
100%

Vegyed alá a saját textilmaszkodat, ami nem irritál.


Ne hajlítsd meg a sebészmaszk orránál a fémszalagot. Ha úgy jobban beengedi a levegőt, akkor keresztezd a füled előtt a pántot. Vagy vágd el a pántokat és told meg egy-egy biztosítótűvel, hogy hosszabb legyen és a széleken kapj levegőt.


krwkco

2021. márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#8 Livitás voltál te is?


2020 március 20 (péntek este), "Kertész szálló" ?



A suzuki (szinte) mindenkit visszahívott saját állományba, köztük engem is :)


Mai napig van felvétel, azóta már a Suzukinak van saját szállója is.


"Belső" embert egyet sem küldtek el tudomásom szerint

2021. márc. 14. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!