Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaptam volna a koronavírust...

Elkaptam volna a koronavírust úgy, hogy már be vagyok oltva ellene?

Figyelt kérdés

Február 1-jén kaptam a 2. Pfizer oltást koronavírus ellen. Tegnap estére pedig totál bedurrant a torkom, nagyon fáj. Más tünetem nincs. Elvileg elkaphatom így is a vírust, de azért fura lenne, ha eddig kibírtam volna fertőzés nélkül, és az oltás adta védettség ellenére kapnám el. A hétvégére vannak programjai emberekkel, szóval nem mindegy, hogy mondjam-e le őket, vagy nyugodt lehetek, nem fertőzök.

A patikákban kapható gyorsteszt elől azt olvastam, hogy nem mutatná ki a fertőzöttaégemet, csak az oltás miatti IgG-t és IgM-et.



2021. febr. 27. 06:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Nem biztos. Gyakran szenvedek a torokfájással, de koronásként ez a tünet nem jelentkezett.
2021. febr. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem hinném, nem csak a korona létezik a földön, ne aggódj miatta lehet csak megfáztál
2021. febr. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
Az oltás nem a covid miatt történik. Azért találják ki a mutánsokat, hogy az ilyen esetet lehessen mivel magyarázni.
2021. febr. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Szinte kizárt. Inkább valami bakteriális fertőzés lesz az. Hiába van covid, a felsőlégúti betegségek nem szüntek meg létezni...
2021. febr. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem valószínű, hogy covid. Persze oltás után is el lehet kapni, csak enyhe lefolyású lesz.
2021. febr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
A torokgyulladás nem kifejezetten covidos tünet.
2021. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Lehetséges, az oltás nem véd 100%-osan, viszont sokkal enyhébb a lefolyás, ha elkapod a vírust. Ettől függetlenül lehet másféle fertőzés is.
2021. febr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

Oltás után tele vagy ellenanyaggal - ez az oltás dolga. Az ellenanyag teszt így nyilván pozitív lesz...

Csatlakozom sok előttem szólóhoz, oltás után a súlyos tünetektől, szóvődményektől menekültél meg, de ettől még valamennyire szaporodhat benned a vírus (ezért kell a 60-70%-os átoltottságig maszkot hordani, stb, hogy az oltatlanokat védd)

A torokfájás lehet covid tünet, de elég ritka. Én is inkább egyéb fertőzésre tippelnék.

Egyéb tüneted van?

Ide is írom: az oltás elsősorban téged véd. Az oltatlanokat, és a vírus továbbterjedésétől, ezzel összefüggésben ujabb mutációk kialakulásától te véded a töpbbieket maszkkal, stb-vel.

2021. febr. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azóta volt hőemelkedésem is, és nagyon fáradékony vagyok. Hétfőn hívom a házi orvost, mit javasol, mire tippel.
2021. febr. 28. 11:37
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

Az oltás a súlyos szövődményektől, kórházba kerüléstől, intenzív osztálytól, lélegeztető géptől véd.

A Pfizer a brit variáns esetében is hatékony ilyen téren. Viszont megfertőződhetsz, enyhe tüneteid lehetnek pl a brit-től. Másrészt az influenza, nátha nem tűnt el a világból, hiába oltanak covid ellen, influenzás még lehetsz.

A torokgyulladást okozhatja baktérium és gomba is. Ezt csak az orvosod fogja tudni megmondani.

2021. febr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!