Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagyon féltem a szüleimet a...

Nagyon féltem a szüleimet a koronavírustól, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindkét szülőm 50 feletti, vannak alapbetegségeik. Magas vérnyomás és koleszterin probléma. Eddig valahogy a helyén tudtam kezelni ezt az egész járvány dolgot, de most nagyon megrémít, amit a médiából hallottam, miszerint az elkövetkezendő két hét a legrosszabb lesz, és hosszútávon is romlani fog a helyzet. Amit tudunk, megtesszük, hordjuk a maszkot, takarítunk, kezet mosunk. Viszont most nagyon bepánikoltam, hogy mi van ha mindkettőjüket elveszítem? Nem tudnám elviselni, 16 éves vagyok, még szükségem lenne mindkettőjükre. Én bízom benne, hogy nemsokára megkapják a vakcinát, de mentálisan is nagyon megvisel ez az egész, szorongok, random rámtör a sírás és néha olyan érzésem van, hogy minden kilátástalan és megbolondulok. Hogy viseljem ezt el? Van esetleg itt valaki, aki így érez?

2021. febr. 27. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Vérnyomás és koliszterin probléma 50 felett már szinte természetes. Nagyon szigorúak a határértékek
2021. febr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Szép Tőled, hogy ennyire aggódsz értük.

Elsősorban próbálj kevesebb híreket nézni és olvasni, mert jobban fel van fújva, mint a valóság. A vírus létezik, és nagyon féltettem édesanyám.

Aztán elkapta a szomszéd bácsi, aki 78 éves, 2 infarktuson van túl, és daganat miatt már távolítottak el egy darabot a tüdejéből. Nagyon jól van már ☺️3 napig feküdt, és már rendben van.

Nem kell semmisnek venni, ne értsen félre senki 🙏

Csak arra célzok, hogy nagyobb betegségekkel is túlélték már.

Remélem megnyugtat picit :)

2021. febr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Nem könnyű a helyzet, de ez is csak azért van, mert a média egyoldalúan kommunikál. Nálunk anyósom (65 feletti) és a párja (aki 70 feletti) kapta el novemberben, mindketten könnyen átvészelték, 1 hét után már teljesen jól voltak, még influenza erősségű tipikusan magas lázuk sem volt. Ráadásul a férfi már sok éve fél tüdővel él. Az a baj, hogy az ilyen gyógyulások tömegéről a tv-ből nem fogsz hallani.
2021. febr. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Mielőbb jelentkezzenek az oltásra más megoldás nincs.
2021. febr. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%
Kapcsold ki a tv-t, ne stresszelj a híreken, mert az is gyengíti az immunrendszert, menjetek sokat a szabad levegőre ahol nincsenek sokan, szedjetek vitamint, és tényleg ne agyalj ilyeneken. Azért az 50 felettieknél sem hal bele mindenki, sőt... A média nagyon tolja a rettegést, de nem szabad ezen kattogni. Persze védekezni kell attól még, csak idegeskedni felesleges.
2021. febr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!