Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tüszős mandulagyulladásra Zinnat?

Tüszős mandulagyulladásra Zinnat?

Figyelt kérdés

3 napja gyulladt be a mandulam, a doki nem látta, telefonon írt Zinnatot.

4 szemet vettem be eddig,de egyre gennyesebb, és napi 3 Cataflamot szedek,mert nem tudok nyelni, borzasztóan fáj.

Mikorra várható enyhülés ettől a gyógyszertől?

Esetleg valami bevált házipraktika? Sós vizes gargarizálást csinálom...



2021. febr. 27. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szedd be mind, ez antibiotikum. Sós vizes gargalizálás nagyon jó, mosd meg mindig a fogad és a nyelved is evés után.
2021. febr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Persze, végig szedem, az nem kérdés.

Köszönöm

2021. febr. 27. 23:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Corsodyl öblögetőt is vehetsz, én szoktam használni.
2021. febr. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, holnap veszek.

A Cataflammal ártok?

2021. febr. 27. 23:17
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem a gyomromnak nem tesz jót, nagyon sokáig nem jó szedni, de pár nap az elején belefér.
2021. febr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô! Az orvosod jò gyògyszert ird föl! Fontos most,- az àgynyugalom a bôséges folyadékfogyasztàs,- a làz és a fàjdalomcsillapitàs, gyakori toroköblögetés, a torokborogatàs és az inhalàtoros kezelés.
2021. febr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne Cataflamot szedj mellé. Jobban jársz valami jó torokfertőtlenítővel. Olyan is van, amiben van Lidocain, ilyen pl a Mebucain. Nekem a Septofort is bevált, meg a Strepfen spray.
2021. febr. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 🙏


Septofort sprayt próbáltam, de az nem fájdalomcsillapító 😢

Nyirokcsomóm is fáj, a nyakamhoz sem tudok hozzáérni, nyelni sem, és aludni sem Cataflam nélkül 😢

Kell tartanom a műtéttől?

2021. febr. 27. 23:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Most nem hinném, csak ha helyrejössz.

Nekem annak idején az orvos azt mondta, a mandula egy védelmi kapu, azzal hogy begyullad, megakadályozza, hogy a fertőzés lejjebb menjen.

Azt, hogy érdemes-e műteni, az orvos egyedileg ítéli meg. Akkor szokták javasolni, ha gócpontként más szervekre is kiterjed.

2021. febr. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô! Hasznàlj Dorithricin-t fàjdalom ellen! Gyògyszertàrban kaphatò!
2021. febr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!