Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A ma Mo-on végzett PCR-tesztek...

A ma Mo-on végzett PCR-tesztek mekkora hányadánál vizsgálják a vírus mutánsait is?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, utóbbihoz génszekvenálás kell, csak az NNK egy laboratóriuma alkalmas rá. A levett mintákat mind odaküldik? Vagy legalább reprezentatív mennyiségű mintát néznek?

Különösen a dél-afrikai mutáns miatt érdekel a kérdés. Jó lenne mindenkit "megfogni", aki ezt hordozza. De mivel eleve is jóval több a tényleges hordozó, mint az igazolt, + a határainkat sem tarthatjuk totál zárva, ezért tartok tőle, hogy nem fog sikerülni, és ugyanúgy szétterjed köztünk, mint ahogy egy éve az eredeti vírus. Aztán megint várhatjuk, mikor lesz erre a mutánsra is oltószer, ami legalább a súlyos állapot kialakulása ellen védelmet nyújt.



2021. febr. 28. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, de miért gondolod, hogy a mostani oltások nem védenek legalább a kórházbakerülés ellen? Ez milyen kutatásból derül ki? Ha a dél-afrikai el akar terjedni (nem tudom, hogy a brit vs. dél-afrikaiban melyik a gyorsabb), szerintem nem tudjuk megfogni. Itt van az osztrákoknál nagy számban.
2021. febr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1, igazad van, a meglévő oltások is védhetnek a kórházbakerülés ellen, noha erre még nincs minden vakcinánál elegendő információ. Írják, a tüskefehérjét kódoló vakcinák is talán elkerülhetővé teszik ezt az állapotot, a teljes vírusos vakcinánál nincs még elég adat, de feltételezik, hogy rosszabb az sem lehet, mert nemcsak a tüskét kódolja.

És abban is egyetértek Veled, h szomszédunknál ha már ennyire itt van, akkor a csírájába fojtás lehetősége gyakorlatilag elment már.

De az biztató, h talán beoltottan nem kerülünk tőle sem kórházba!

2021. febr. 28. 09:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha lassabban fertőződik mint a brit variáns, akkor soha nem lesz domináns ;)
2021. febr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegyiknél.
2021. febr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!