Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet az hogy nem ismerek...

Hogy lehet az hogy nem ismerek ekkora számok mellett egy halottat se?Hogy lehet az hogy nem ismerek ekkora számok mellett egy halottat se?

Figyelt kérdés
Tényleg kamu lenne a covid halottak száma és csak a papírra írják rá a hozzátartozói hogy pénzt kaphassanak? Mert se én se a többi más más megyében élő rokonaim és ismerőseim se ismernek olyat aki ebbe halt meg. Most gondolkozunk a párommal az oltáson de szerintem ennek a vírusnak nagyobb a füstje mint a lángja. Nem tudom érdemes e oltatni mert ha ezzel megmentünk sok embert aki e nélkül meghalt volna akkor az oké akkor megéri. de ki tudja mi igaz ebből. Hogy tényleg meghalt e ennyi ember és mind covidban. Egyébként jelentősen sok az ismerősöm de tényleg nem ismernek covidban elhunytat. Az a durva az egészbe hogy egyszer kiirtam már hogy aki ismer írja le hogy hol megye város falu esetleg kort róla és nevet. (ez azért kell, Hogy tudjuk hogy nem e mindenki arról a bizonyos Debreceni 57 éves Juli néniről beszél) mert ha csak annyit írtok hogy igen igen igen akkor arról nem tudjuk hogy nem e mindenki egyről beszél. Értitek. Tehát kezdem én, idáig én nem ismerek (Debrecenből) továbbá rokonaim ismerőseim Budapest, Gyál, Jászberény, Gyöngyös, Nyíregyháza, Nagyecsed, Nagyréde, Salgótarján, Szeged, ezeken a helyeken élnek egy se ismer.

2021. márc. 1. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
Tökéletes, logikus gondolkodásmenet. Gratulálok!
2021. márc. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%

Orulj neki, elvezd a biztonsagos buborekod.

Nekunk az ismerosi korunkbol sok csaladot erintett veszteseg (Budapest).

2021. márc. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Csak ismerősi korben kettőről tudok, akiknek szülei. Es nem a kamubol ráírtak, betegk voltak, lelegezteton voltak...
2021. márc. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%

Én is ismerek sajnos...

És még egy észrevêtel, annak kapcsán, hogy a családnak fizetnek, hogy ráírhassák:

Még soha, egyetlen olyan emberrel sem találkoztam, aki azt mondta volna, hogy fizettek nekik ilyesmiért, vagy felajánlották volna. Mindenki egy ismerősétől hallotta, vagy Facebookon olvasta...


A másik: nálunk a családban elég sokan elmentek az elmúlt években, különböző betegségekben, legtöbb esetben kórházban haltak meg.

SOHA, egyikünktől sem kérdezték meg, mit írjanak a papírra! A betegségek, a bentlévő vizsgálatok eredményei alapján töltötték ki! Ebbe a hozzátartozónak semmi beleszólása nincs!

Ha valami felső utasításra kamu van (anélkül egy orvos sem kockáztatná az engedélyét), nem kellene fizetniük érte, hanem csak ráírnák, és kész!


Én most kaptam el. Myeloma multiplexes beteg vagyok, ez gyengébb immunrendszerrel jár. Felerősíteni sem lehet. Most vették észre, nagyon korai stádiumban. Most kezdték volna a kezelést, pont emiatt halasztották el, mert potenciális fertőzött vagyok (holnap fognak tesztelni, de kb 100%, hogy elkaptam), ha meggyógyulok, akkor kezdődik a kezelésem. Az általános állapotom jó, ha lemegy a kezelés, még legalább 10 évig teljes életet élhetek, dolgozhatok, sportolhatok, kirándulhatok.

De ha a szervezetem nem tudja legyőzni, pont emiatt az én nevem is jogosan lesz ott a listán, mellette hogy alapbetegség myeloma multiplex. És mindenki csak azt fogja benne látni, hogy ugyan 50 alatti nő, de beteg volt! Az már nem lesz ott, hogy két hónapja még teljes életet élt, dolgozott, és fogalma sem volt a betegségéről...

Sokszor olyan betegségek vannak azon a listán, hogy amellett Covid nélkül, kezelés mellett még jópár évig élhettek volna.

El lehet bagatellizálni, de egyre több olyan tanulmány van, amikor olyanok, akik enyhe tünetekkel átvészelték, még hónapokkal később is fáradékonyságra panaszkodnak, hónapokkal később derülnek ki keringési, és mindenféle szervi problémák.

Ha a te családodban nem volt haláleset, örülj neki, szerencsés vagy. Nem mindenki az sajnos.

2021. márc. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem fizetnek a csaladnak. Csak a kórház kap ra tamogatast, ezert rákérdez. Es nem fb in lattam, sajat ismeros meselte sajat esetében. Nem ilyen lazítós tipus. Csak meselte.

Most egy masik is.

2021. márc. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 krwkco ***** válasza:
30%

Eddig kb. 15 ezer ember halt meg 10 millóból. 670 emberből 1.


Ezért érthető, hogy sokan nem tudnak halálesetről az ismerősi körükből. Mert nem csak ismerni kell ennyi sok embert. Olyanoknak kell lenniük, akikről legalább néhány hónaponként hírt kapunk.

2021. márc. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%

Lehet, hogy tényleg csak szerencsés vagy. Esetleg olyan helyen laksz, ahol viszonylag kevés a fertőzött, lásd: [link] A mi városunkban most is alacsony ez az érték, magas azt hiszem sosem volt.

Nekem eddig egy személyes ismerősöm se halt meg a vírus miatt. Két rokonom ismerőséről hallottam, hogy belehalt, mindkettő idős volt. Egy távoli ismerősöm került kórházba, de már jól van.

Én kétszer voltam beteg az utóbbi egy évben, enyhébb influenzás tünetekkel. Mivel pár nap alatt átment rajtam, és nem volt semmi szokatlan tünet, nem teszteltettem, csak nem mentem emberek közé. De lehetett akár COVID is, tervezek egy antitest-tesztet csináltatni hamarosan, hogy kiderüljön.

2021. márc. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat igazából azt nem mondhatnám hogy örülök neki na de mindegy így akkor nem fontos oltani nem fogunk egyenlőre addig oltatni. Igazából egy dolgot sem értek még az hogy hogyhogy nincs le terhelve a krematorium meg ilyenek. Illetve hogy a statisztikákban az éves halálozást nem mutatják hogy nőtt e és mennyivelKöszönöm a válaszokat igazából azt nem mondhatnám hogy örülök neki na de mindegy így akkor nem fontos oltani nem fogunk egyenlőre addig oltatni. Igazából egy dolgot sem értek még az hogy hogyhogy nincs le terhelve a krematorium meg ilyenek. Illetve hogy a statisztikákban az éves halálozást nem mutatják hogy nőtt e és mennyivelV
2021. márc. 2. 13:15
 9/15 anonim ***** válasza:
8%
Rengeteg embert ismerek, viszont mindössze egy olyanról tudok, aki elkapta a 'vírust', viszont olyat, aki bele is halt volna értelemszerűen egyet sem. Ha nem lenne tele minden ezzel a műhisztériával, akkor nem is észleltem volna az állítólagos létezését.
2021. márc. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 whiteno ***** válasza:
17%
Kormány megment srácok nem tudtátok?😂😂😂😂😂
2021. márc. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!