Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha elkaptam a koronavírust,...

Ha elkaptam a koronavírust, mit tehetek (mit egyek, stb.)?

Figyelt kérdés

Pl. vitaminok, pihenés, valami táplálék vagy gyógyszer.

A vírus halálos, engem egy apró megfázás is ki szokott készíteni, van rajtam súlyfelesleg, nem sportolok, elég rossz állapotban vagyok amúgy is. (középkorú.)



2021. márc. 2. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Háziorvos nem mondta? Gondolom ő küldött tesztre.

Amúgy C és D vitamint szoktak ajánlani, és ha nem vagy érzékeny a mézre, akkor a propolisz is nagyon jó. Bármit ehetsz, de szerintem ilyenkor a levesek esnek legjobban és persze jót tesz ha most sok zöldséget és gyümölcsöt is eszel. Ha hőemelkedésed is van, akkor én a Rubophen tablettát ajánlom.

2021. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Vitaminból vajon mennyit? Akár sokat is lehet, mondjuk 10-20 ezer egység D-t? Vagy elég olyan 5000?

Rokonom környezetében most van pár eset, meg rokonom rokona is, és pont most lett beteg ő is, meg pár napra rá én. Nála még nincs eredmény, szóval csak valószínűsítem. Nem mentem még sehova vele.

2021. márc. 2. 15:20
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Kérdezd meg a háziorvosodtól, mert így látatlan nem igazán lehet tanácsot adni. Nem is szabad hivatalosan, ezért csak általánosságokat tudok írni.

Szoktak kiírni antibiotikumot bakteriális felülfertőződés ellen (azitromicin). Szoktak ajánlani Aspirin Protectet, C-D vitaminokat nagy dózisban, cinket, szelént, ha van idegrendszeri tünet is, akkor B1-vitamint. Lázra paracetamol vagy ibuprofén tartalmú gyógyszer, attól függően, melyik válik be jobban. Sok folyadék fogyasztása, sok alvás. Nem szabad terhelni magadat, 100 fölé ne nagyon menjen a pulzus.

2021. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet 10-20 ezer egység is néhány napig, főleg ha eddig nem szedted.
2021. márc. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném az előttem szólókat: A D vitamin mellé fontos lenne K vitamint is szedni.
2021. márc. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor inkább az alapbetegségeidre kellene koncentrálnod, mert ez esetben nálad mindegy hogy covidnak vagy influenzának hívják. Ez esetben a vitamin kevés, azok sem csodaszerek, neked is tenned kell azért, hogy ne döntsön le minden apróság.

De miért nem teszel semmit, hogy leadd a súlyfelesleget?

2021. márc. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nemrég jelent meg egy kutatás, amely szerint sajnos a C-vitamin és a cink teljesen hatástalan covidban. Én D-vitamint és magnéziumot szednék, illetve esetleg szelént, igaz, jelenleg ezeknél sem egyértelmű, hogy hatékonyak volnának, de az sem, hogy nem azok. Emellett bő folyadékfogyasztás, elegendő idejű alvás, illetve szükség szerint paracetamol és nyákoldó (bár covidban a hurutos köhögés ritka).
2021. márc. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Többen írták, hogy segített nekik a tünetek enyhítésében az Ambroxol illetve az Allergodil orrspray.


#7: "Nemrég jelent meg egy kutatás, amely szerint sajnos a C-vitamin és a cink teljesen hatástalan covidban."

Én is olvastam. Szerintem azoknál hatástalan, akiknek nincs hiányuk ezekből. Ha viszont hiányos a táplálkozásod, akkor ezeket a vitaminokat/nyomelemeket pótolni kell.


Írtátok a magnéziumot és K-vitamint, a D-vitamin mellé ezek is hasznosak, segítik a felszívódását.

2021. márc. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!