Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Érdekelne, hogy aki elkapta a...

Érdekelne, hogy aki elkapta a vírust, ki hogyan, és milyen gyógyszerekkel vészelte át ezt a betegséget, és meddig tartott nála ?

Figyelt kérdés
Ill. Te elkaptad, a többi családtagodnak otthon kellett maradnia, nem mehettek dolgozni stb. Ha igen hány hétig/napig?
2021. márc. 3. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én most kaptam el, szóval azt nem tudom, meddig fog tartani. Nem csak én vagyok karanténban, hanem a férjem is.

Elvileg 10 nap, de csak akkor, ha akkor már nem lesznek légúti tüneteim, és három napja legalább láztalan leszek.

Kaptam Sumamedet (antibiotikum), Ambroxolt kell szednem, C és D vitamint. Illetve vannak orvosok, akik ilyenkor még írnak fel vérhígítót is, nálam ez elmaradt, mivel a daganatos betegségem miatt egyébként is injekciózom magam vérhígítóval.

2021. márc. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod#1
2021. márc. 8. 21:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Másik ugyanilyen kérdésre írt válaszom bemásolom:


Én nagyon beteg voltam.



38 éves nő vagyok, alapbetegség nélkül, és nem dohányzom.



3.5 hétig voltam beteg.



Tünetek: 38-39.5Cfokos láz, köhögés (éjjel ébren ültem az ágyban miatta), erős bőrfájdalom, szemfájás, száraz, habos száj, ami miatt enni sem tudtam, ízlelés elvesztése, ízületi fájdalmak, "szőrnyelv" kialakulása (B komplextől helyre jött), állandó fáradtság és folyamatos 130-145ös pulzus.



Szedett gyógyszerek: Tamiflu, Asi Sandoz, Azibiot, Ambroxol, Aspirin Complex, B komplex



A betegség után: a szívemre azóta szednem kell a Bisoprorolt.

2021. márc. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3# Szia! Nem találtam hasonló kérdést, de kerestem, egyébként azóta már többet utána olvastam és úgy tudom nem szabad aspirint szedni! Fontos a paracatemol tartalmú gyógyszer szedése, sok vitamin, és ne hagyd el magad.. Ezalatt azt értem hogy nem szabad egésznap feküdni! Nem szabad a háton alvás, mert könnyebben kialakulhat a tüdőgyulladás! Fontos a séta, mozgás, és a folyamatos táplálék bevitel, a gyógyszerek felszívódása miatt, ha minden 2.órába is csak egy alma, banán, szendvics vagy bármi igazából..

Egyébként a bátyám is benne volt, 2 hétig elhagyta magát, nem evett túl sokat, ugye a borzasztó tünetek miatt, aztán felhívtam egy ismerőst aki ápolónő és vírusos betegekkel foglalkozik, ő adta ezeket a tanácsokat amiket leírtam, és hála neki és Istennek, azóta 1000-szer jobb az állapota a bátyámnak, semmi baja már csak egy kicsit köhög.

2021. márc. 10. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!