Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Regisztráltál már az oltásra?

Regisztráltál már az oltásra?

Figyelt kérdés

Rengeteg embertől hallom körülöttem, hogy beadatná magának az oltást, de még várna. Mintha ezen múlna, hogy holnap megkapja már az oltást, hogy túl hamar regisztrál. De továbbra is sokan ellene vannak még mindig, meglepő módon főleg az idősebbek. Legalábbis én ezt tapasztalom a saját környezetemben.

Ti hogy álltok ezzel?



2021. márc. 4. 11:38
A kérdező szavazást indított:
Igen, regisztráltam (bármelyik oltás jöhet)
Igen, regisztráltam (de azért nem adanám be magamnak egyiket sem)
Még kivárok (szerk: de mire?)
Nem bízom egyik vakcinában sem, csak a saját immunrendszeremben
40 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Regisztráltam, de úgyse mostanában kapom meg, majd talán jövőre.
2021. márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Már nagyon régen, de kéretlen spamen kívül eddig mást nem kaptam... Két nagyszülőm is krónikus beteg, ők sem kaptak még vakcinát, pedig nagyon mondják, hogy most már tényleg minden krónikus beteg be lesz oltva.
2021. márc. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

"Még kivárok (szerk: de mire?)"

41 éves egészséges hímnemű egyed vagyok... Semmiféle betegségem nincs. Az elmúlt 20 évben 4x voltam a háziorvosomnál, ebből 1x kaputelefont szerelni, 1x fülmosás, 1x torokfájás (adott egy doboz strepsilst :D), 1x pedig a fogász benézett egy foggyökér-gyulladást és F.O.G. szakorvoshoz irányított (a háziorvosom pont az - volt).

Közösségbe nem járok, egyedül élek egy nagy telken, a szomsédok 30-40 méterre vannak legalább, fokozott covid-expoziciónak nem vagyok kitéve.

Heti 1x járok boltba azt is csúcsidőn kívül amikor kevesen vannak - volt, hogy inkább nem mentem be mert sokan voltak.

Szal miért is kellene regisztrálnom?

Nem akarom elvenni mástól a helyet ha esetleg a rendszer hiányosságai miatt engem hívnak be.

Oltakozzon az akinek az élete az enyémnél sokkal fontosabb! Eü dolgozók, rendőrök, ket. védelmisek, közlekedési dolgozók, ...

2021. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3-as: Megértem a nézőpontod, de figyelmen kívül hagyod, hogy ez a vírus nem fog eltűnni soha. Olyan lesz, mint a náthát okozó koronavírus és idővel, ha elég embernek találkozik vele az immunrendszere, olyan tüneteket is fog okozni. De az első "találkozás" elég sok embernek okozott meglepetést, hasonlóan egészséges kórtörténettel, mint ami neked is van.


Tehát a konklúzió, hogy az immunrendszernek valamilyen módon előbb vagy utóbb találkoznia kell a vírussal. Ezt nem én mondom, nem is a Magyar "szakemberek", hanem neves virológusok szerte a világban. Nem kamu doktorok, ortopéd sebészek akik doktori mivoltukra hivatkozva terjesztenek konteókat. Ezt kell mérlegre tenni, hogy ebből a találkozásból mit választasz: vakcina, vagy fertőződés.


Én vakcina párti vagyok, mert még mindig kevésbé rizikós, mintha szabad utat engedek a vírusnak. Sajnos az ismerőseim között is volt, akit meglepő módon tarolt le ez a nyavaja.

2021. márc. 4. 11:56
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

3 vagyok.

nem mondtam semmi olyan, hogy vakcinaellenes vagyok és azt sem, hogy soha nem fogom magam beoltatni!

ne magyarázd félre a válaszomat!

2021. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%
#4: Ez a vírus addig nem fog eltűnni, amíg az ilyen birkák elhiszik mindazt, amit a politikusok mondanak.
2021. márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
5-ös: én sem állítottam, hogy vakcinaellenes vagy, csak arra próbállak ösztökélni, hogy regisztrálj. Nem veszed el más elől, azt - elvileg - tudják ott fent, hogy kinek kell előbb kapnia. Nem fogod elvenni olyanoktól akiknek nagyobb szüksége lenne rá.
2021. márc. 4. 14:50
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

"elvileg"

igen...

pont ezért! :D


Szombaton jártam utoljára az udvaron kívül

Most hogy bejelentették a zárást biztos vagyok benne, hogy mindenki megrohamozza a boltokat, úgyhogy nem is megyek most el, majd talán 1 hét múlva.

ne aggódj, nem fogok senkit lefertőzni! :)

2021. márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Regisztráltam, de olyat szeretnék kapni, amit külföldön is elfogadnak.
2021. márc. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hogy mire várok ki?

Hogy beoltsák az utolsó regisztráltat is, aki fél éve ezen görcsöl már a januári jelentkezésével, majd én is jelentkezem, és mondják, hogy 10 perc múlva már mehetek is akár és 20 fajta vakcinából választhatok, sőt ebből 10-ről már fél éves tapasztalatokkal is szolgálhatnak.

2021. márc. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!